ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Volejbalistky nestačily v turnaji Grand Prix na Bulharky

Velikost textu:

Olomouc - České volejbalistky prohrály ve svém druhém zápase na turnaji Grand Prix druhé divize v Olomouci s Bulharskem 1:3. Připsaly si třetí porážku v turnaji, po které se jim vzdálila naděje na postup do Final Four, který se uskuteční za týden v Plovdivu. Ve druhém utkání olomoucké skupiny Dominikánská republika zdolala Kanadu 3:0. V závěrečném utkání se český tým střetne v neděli s Dominikánskou republikou. Zápas sledujte v přímém přenosu od 18:00 exkluzivně na našem webu.

Utkání Česko - Bulharsko
Utkání Česko - Bulharsko

"V prvních dvou setech jsme byli hodně pasivní. Od třetího jsme zlepšili koncentraci a dostali se do zápasu. Zkušenější soupeřky v závěru rozhodly," řekl německý trenér českého týmu Alexander Waibl, který oproti pátečnímu vítěznému duelu s Kanadou pozměnil základní sestavu. Zůstaly v ní pouze Kossányiová, Purchartová a libero Dostálová.

V úvodních dvou setech se český tým hledal. Bulharky těžily z dynamičtějšího pojetí. V prvním dějství získal český tým několikrát dvoubodový náskok, koncovka ale patřila soupeřkám. Ve druhém setu přišla na české hráčky krize a nedokázaly rozjetým Bulharkám vzdorovat v žádné činnosti. Soupeřky získaly až dvanáctibodový náskok (22:10).

přehrát video
Češkám se vzdálil postup na finálový turnaj Grand Prix

Z útlumu se český tým probral ve třetí sadě. O herní obrat se přičinila zlepšená obrana na síti. Po získání setu svitla naděje na zvrat, která ale zhasla ve čtvrtém dějství. Za stavu 17:14 pro český tým uhrály Bulharky sedm míčů za sebou a vítězství si už nenechaly ujít.

"Bojovaly jsme. Bulharky na nás byly dobře připravené a hrály mnohem lépe než v pátek. Zradily nás jednotlivé herní činnosti. Vyprodukovaly jsme bohužel víc chyb než jindy, což asi plynulo z nervozity," uvedla kapitánka Tereza Rossiová.

Druhý turnaj volejbalové Grand Prix druhé divize v Olomouci:

ČR - Bulharsko 1:3 (-22, -16, 23, -19)

Sestava a body ČR: Kossányiová 5, Smutná 5, Nachmilnerová, Purchartová 3, Mlejnková 14, Rossiová 7, libero Dostálová - Trnková 6, Hodanová 8, Toufarová 7, Vincourová, Vyklická. Trenér: Waibl.
   
Dominikánská republika - Kanada 3:0 (16, 25, 21)

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.