ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Nymburští basketbalisté vyhráli pátý zápas za sebou. Porazili Ostravu

Velikost textu:

Ostrava - Nymburští basketbalisté vyhráli v lize i pátý zápas. Obhájci mistrovského titulu dnes v Ostravě zvítězili vysoko 101:53 a vrátili se do čela tabulky před Nový Jičín. Ostrava je bez výhry poslední.

Utkání basketbalistek
Utkání basketbalistek

Bez dvou klíčových hráčů Bohačíka a Procházky neměli domácí proti favorizovanému soupeři šanci. Tempo s pomaleji se rozjíždějícím protivníkem udrželi pouhých pět minut, pak už Nymburk odsoudil ostravské hráče do role statistů. Hosté v poklidu sázeli jeden koš za druhým, až se dostříleli ke kýžené stovce. 

Trenér Nymburka Muli Kacurin uznal, že jeho svěřenci měli proti oslabenému soupeři snazší roli. "Ostravě dnes chybělo dost hráčů, a proto bylo utkání lehčí než obvykle v tomto prostředí. Soustředili jsme se tak pouze na svůj výkon a s ním jsem spokojen," prohlásil. 

Ostravský kouč František Rón uznal, že rozdíl mezi oběma týmy byl propastný. "Ukázala se naplno kvalita Nymburka a jeho širokého kádru. Mladí hráči aspoň viděli, co vše jim ještě chybí a jak by měli jednou hrát, a to považuji za pozitivum," uvedl Rón. 

Výsledek: 

Ostrava - Nymburk 53:101 (13:22, 28:54, 42:74) 

Nejvíce bodů: Arnold 20, Palyza a Stehlík po 8, Dillon 7 - Venta 16, Lee 15, Benda 14, Gray 13, Křemen 11, Chán 10. Rozhodčí: Vrážel, Kurz, Tomášek. Trestné hody: 23/11 - 32/27. Fauly: 24:24. Pět chyb: 39. Stehlík - 34. Sokolovský. Trojky: 4:8. Diváci: 631. Nejlepší hráč: Křemen.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.