ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Ostravští obhájci vypadli z volejbalového poháru ve čtvrtfinále

Velikost textu:
aktualizováno 26. 2. 2016 19:17

Liberec - Volejbalisté Ostravy v roli obhájců Českého poháru vypadli už ve čtvrtfinále. Tým, který se v této sezoně znovu trápí v extralize, nestačil na závěrečném turnaji pro osm týmů na Brno a prohrál 0:3. Brňané v sobotním semifinále nastoupí proti Českým Budějovicím.

Volejbalisté Ostravy na svůj loňský triumf v Českém poháru nenaváží
Volejbalisté Ostravy na svůj loňský triumf v Českém poháru nenaváží

Ostrava loni završila cestu Českým pohárem nečekanou výhrou ve finále nad Libercem, byť se jí před rokem v extralize nedařilo. I letos zřejmě bude v play-off chybět a ani v poháru si tentokrát náladu nespravila. V dopoledním zápase v liberecké hale vedla v prvním setu 21:17, jenže náskok neudržela a pak už na Brno nestačila.
 
"Brno je trošku jinde než my. My jsme se snažili, ale momentálně na ně nemáme. Musíme nyní zvednout hlavy a v extralize bodovat," řekl ostravský kapitán a nahrávač Petr Zapletal. Brno potvrdilo roli favorita z pozice čtvrtého týmu extraligové tabulky, zbývající čtvrtfinálové dvojice tvoří Zlín-Karlovarsko a domácí Dukla s Příbramí.

Stejně jako Brno potvrdily roli favorita České Budějovice, lídr extraligy zvítězil nad Benátkami nad Jizerou 3:1. Druhou semifinálovou dvojici vytvořily domácí Dukla a Karlovarsko, takže se střetne druhý a třetí tým extraligové tabulky.

Český pohár volejbalistů v Liberci - čtvrtfinále:

Brno - Ostrava 3:0 (24, 18, 21), České Budějovice - Benátky n. J. 3:1 (20, -13, 22, 17), Karlovarsko - Zlín 3:1 (24, 23, -24, 20), Liberec - Příbram 3:0 (18, 12, 19).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.