ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Opora USK Elhotová si vyzkouší WNBA, získal ji úřadující šampion z Minnesoty

Velikost textu:
aktualizováno 26. 2. 2016 12:40

Minneapolis (USA) – Kateřina Elhotová se stane sedmou českou hráčkou, která si vyzkouší zámořskou WNBA. Opora USK Praha podepsala smlouvu s úřadujícím šampionem Minnesota Lynx.

Kateřina Elhotová (ve žlutém) v dresu USK
Kateřina Elhotová (ve žlutém) v dresu USK

"Máme volné léto a chtěla jsem toho využít. Minnesota se ozvala a ze dne na den jsem podepsala smlouvu. Je to pro mě velký sen a jsem strašně šťastná," prohlásila šestadvacetiletá křídelní hráčka, která má na kontě stříbro z mistrovství světa 2010, loňský triumf v Evropské lize či šest domácích titulů.

Služebně nejstarší hráčka USK hraje za pražský klub od roku 2006, v reprezentaci debutovala o rok později. Zúčastnila se olympijských her v Pekingu 2008 i Londýně 2012, startovala rovněž na dvou MS a pěti ME.

přehrát video
Elhotová stráví léto ve WNBA, podepsala smlouvu s Minnesotou

V celku trojnásobného vítěze WNBA se skvělá střelkyně potká s někdejšími spoluhráčkami z USK Lindsay Whalenovou a Rebekkou Brunsonovou.

Ve WNBA, která se coby obdoba mužské NBA hraje od roku 1997, dosud působilo šest českých basketbalistek. Nejvýraznější stopu zde zanechaly Kamila Vodičková a Jana Veselá, jež se Seattlem slavily titul. Kromě nich si WNBA vyzkoušely ještě Eva Horáková, Romana Hamzová, Michaela Ferančíková a Zuzana Klimešová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.