ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
Házená

Zubří poosmé za sebou vyhrálo a vede extraligu

Velikost textu:

Praha - Házenkáři Zubří zvítězili ve 12. kole extraligy v Lovosicích 26:24 a po osmé výhře za sebou se dostali do čela tabulky před Hranice. Naposledy prohráli na konci září s pražskou Duklou. Naopak lovosickým finalistům minulého ročníku patří až sedmé místo.

Lovosicím chyběli zranění Jiří Motl a Dominik Miko, což hostům značně usnadnilo cestu k bodům. "My jsme spokojeni s pokračováním vítězné vlny, chlapi za to vzali, dodržovali taktické pokyny a nepřipustili zbytečné komplikace. Lovosicím chyběli zranění hráči, kteří dokáží vstřelit deset branek za zápas. Obrana dnes rozhodla," řekl trenér Zubří Andrej Titkov.

Domácí kouč Vladimír Šuma i po první domácí porážce v sezoně pochválil oba brankáře. "Zachytali velice dobře, Artur Adamík prvních patnáct minut, Honza Hrdlička výborných posledních patnáct minut. Jenže jsme dnes měli hrůzostrašnou střelbu, z 56 střel jsme dali jen 24 branek," zlobil se Šuma.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Lovosice - Zubří

Litoval zejména Motlovy absence. "Jirka Motl je osobnost, super hráč, který dokáže rozhodnout utkání i sám. Zubří je navíc velmi tvrdý oříšek, vezou se na vítězné vlně a přijeli kompletní. My jsme neměli dobrý vstup do druhého poločasu, v sedmi minutách se nám podařilo vyprodukovat čtyři technické chyby a dostali jsme tři branky, aniž bychom jednu dali," dodal Šuma.

Lovosice - Zubří 24:26 (10:11)

Nejvíce branek: Bouček 6, Chroustovský 5, Malý 4 - Douda 7, Šlachta 6/2, Šustáček 3.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.