Dukla Praha připravila házenkářům Zubří první prohru v sezoně

Praha - V dnešním utkání sedmého extraligového kola zvítězili házenkáři Dukly Praha nad Zubřím 35:24 a připravili svému soupeři první prohru v sezoně. Zubří však i přes vysokou porážku zůstalo díky lepšímu skóre nejlepším českým celkem, tabulku vede stoprocentně úspěšný Prešov.

Dukla zpřesnila po úvodních deseti minutách, které vyšly lépe hostům, defenzivu a rychlými útoky průběh utkání otočila. Do poločasu si Pražané vytvořili šestibrankový náskok, po změně stran zvýšili své vedení až na 26:15 a jasně dokráčeli k vítězství.

Prešov se posunul do čela tabulky díky výhře 24:21 v Hustopečích. Ve vyrovnaném utkání exceloval domácí brankář Bavlnka a střelecky se prosadil jeho spoluhráč Diviš, autor osmi gólů. Přesto domácí nevyhráli: nastřelili totiž sedm tyčí a v rozhodujících chvílích se projevila větší zkušenost hostujícího mužstva.

Výsledky:

Dukla Praha - Zubří 35:24 (17:11)

Nejvíce branek: Brabec 8/1, Kotrč 6, Polášek 5 - Vyjídák 6, Hrstka 4/2, Číp 4. Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 350.

Hustopeče - Prešov 21:24 (12:13)

Nejvíce branek: Diviš 8 - Pekár a Kozlov po 5. Rozhodčí: Nesvadba, Simu. Sedmimetrové hody: 2/1 - 2/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 120.