ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Basketbalistky se na ME utkají se Španělskem a Slovenskem

Velikost textu:

Riga - V příštím roce se v základní skupině mistrovství Evropy v Lotyšsku utkají české basketbalistky s obhájkyněmi stříbrných medailí ze Španělska, Slovenkami a zatím neznámými soupeřkami z dodatečného kvalifikačního turnaje. Rozhodl o tom dnešní los v Rize.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Otevřít galerii
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/88/8732.jpg?1203259191
 • České reprezentantky Jana Veselá (vpravo) a Ivana Večeřová (vlevo) se snaží odebrat míč Italce Susanně Bonfigliové v kvalifikačním zápase asketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2003, který se hrál 28. listopadu v Brně. autor: Ballon Mierny Otto, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/11/1001.jpg?1199804339

Na ME postoupil český tým přímo jako pátý celek z loňského šampionátu v Itálii a před losováním byl nasazen v druhém výkonnostním koši. Jméno posledního soupeře se tým Jana Bobrovského dozví až v lednu, kdy se v kvalifikační skupině A utkají systémem každý s každým doma a venku Bulharsko, Ukrajina a Německo.

Finálový turnaj se uskuteční od 7. do 26. června 2009, základní skupiny se odehrají ve městech Liepaja a Valmeira, zbývající boje v lotyšské metropoli Rize. Titul budou obhajovat ruské basketbalistky.

Složení skupin:

A: Španělsko, Česká republika, Slovensko, vítěz kvalifikační skupiny A.

B: Lotyšsko, Polsko, Řecko, Maďarsko.

C: Rusko, Turecko, Litva, Srbsko.

D: Bělorusko, Francie, Izrael, vítěz kvalifikační skupiny B.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.