ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Ginzburg: Sedmé místo v Evropě je obrovský úspěch – i pro mě jako trenéra

Velikost textu:

Praha - Na podobný výsledek čekal český basketbal od rozdělení Československa - po letech tápání ukázal národní tým, že se dostává zpět mezi evropskou elitu. Pod vedením izraelského trenéra Ronena Ginzburga Češi na turnaji nestačili jen na velké favority - Litvu, Srbsko a Itálii. Národní tým se tak probojoval do olympijské kvalifikace. O účast v Riu budou čeští basketbalisté usilovat na turnaji, který je čeká necelý měsíc před začátkem Her. A Ginzburg věří, že do Ria tým může postoupit.

Reprezentační trenér Ronen Ginzburg
Reprezentační trenér Ronen Ginzburg

"Většina zápasů byla od nás odehrána velmi dobře," hodnotí Ginzburg uplynulý šampionát. "Především ten proti Chorvatsku, který se nám opravdu vydařil. Též první zápas s Estonskem, kdy jsme museli čelit velkému tlaku, který jsme na sebe vytvořili. Ale myslím, že se nám povedl i poslední zápas, díky kterému jsme postoupili do kvalifikace o olympiádu."

Izraelský trenér české reprezentace na uplynulém šampionátu vyzdvihoval basketbalové prostředí. "Atmosféra byla fantastická, Lotyšsko je basketbalová země, ve Francii pak obzvláště. Navíc nám se tam dařilo, bylo to o to sladší," pochvaloval si.

A slova chvály měl i pro své svěřence. "Všichni hráli výborně, všichni hráli tak, jak měli. Celý tým včetně asistentů a ostatních lidí si vedl skvěle. Nejlepšími hráči tohoto výběru jsou samozřejmě Satoranský a Veselý, to je jasné. Je jedno, jestli hrají NBA, nebo v Eurolize, vždy přijedou a reprezentují svou zemi," říká Ginzburg.

přehrát video
Host SZ: Ginzburg se po úspěchu na ME vrací k práci s Nymburkem

"Pro mě jako pro trenéra to je také obrovský úspěch. Měl jsem předtím dobré výsledky například s Nymburkem, ale to, že jsme to dotáhli s českým týmem na sedmé místo v Evropě, je úžasné. A zřejmě to ještě více oceníme i s odstupem času," myslí si.

Jeho další osud u reprezentace ještě není jasný, určitě ho ale čeká pokračování s Nymburkem. "Nymburk je tým, který má velkou kvalitu, ale nyní půjde o to nově jej vybudovat, zakomponovat do něj spoustu nových hráčů. Věřím, že budeme hrát atraktivní basketbal tak, jako jsme hráli s českým národním týmem," přeje si.

Reprezentační výběr bude dál sledovat. "Věřím, že se nám může podařit postoupit do Ria. Někdy se sny plní a já věřím, že to bude tento případ," dodal.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.