ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
BASEBALL

První titul v historii pro Kotlářku. V rozhodujícím finále přehrála Brno

Velikost textu:
aktualizováno 20. 9. 2015 21:00

Brno - Baseballisté Kotlářky Praha získali poprvé v historii extraligový titul. V rozhodujícím pátém zápase porazili Draky Brno 3:1 a celou sérii vyhráli 3:2. Devatenáctinásobní mistři Draci klopýtli ve finále teprve podruhé od roku 1995, před čtyřmi lety jim titul sebral městský rival Technika Brno.

Jakub Sládek z Kotlářky
Jakub Sládek z Kotlářky

O vítězství Kotlářky, která ovládla suverénně poslední dva zápasy, rozhodli nadhazovači. Sobotní čtvrtý duel dotáhl k vítězství 3:0 Marek Minařík, který nedovolil Brňanům uhrát ani bod. Tentokrát na nadhazovačském kopci dominoval Jan Novák.

"K úspěchu nám pomohli hráči, kteří působí v zahraničních soutěžích. Byla na nich vidět každodenní systematická práce," řekl manažer Kotlářky Filip Červenka. "Draci se od čtvrtého zápasu na pálce neprosadili. Oba týmy hrály dobře v poli, v náš prospěch rozhodla větší agresivita na pálce. Měli jsme mnohem častěji obsazené mety a mohli jsme uhrát i více bodů," uvedl.

Draci se dostali pouze k pěti odpalům a jediný bod uhráli až v poslední deváté směně. Rozhodnutí padlo už v úvodu zápasu. Ve druhé směně se podařil dvoubodový homerun Mitchellu Nilssonovi, který svým odpalem pomohl k doběhu ještě Jakubu Sládkovi. Třetí bod Kotlářky vybojoval v téže směně Adam Matuška.

Draci nasadili do posledního zápasu svého nejlepšího nadhazovače Petra Minaříka, který ale neměl svůj den. Kotlářka proti němu uhrála šest odpalů a ve čtvrté směně jej nahradil Radim Chroust. Navzdory tlaku se už Drakům nepodařilo utkání proti takticky dobře hrajícímu soupeři otočit. Kotlářka si ziskem titulu zajistila právo startu v příštím ročníku elitní skupiny Evropského poháru.

přehrát video
Baseballovou extraligu poprvé ovládla Kotlářka
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.