ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Volejbalový tým pro ME je kompletní, do nominace se nevešli Habr a Vašíček

Velikost textu:

Jablonec nad Nisou – Nahrávač Filip Habr a smečař Jiří Vašíček se nevešli do konečné čtrnáctičlenné nominace českých volejbalistů pro mistrovství Evropy. Šampionát začne 9. října, český tým odehraje skupinu v Sofii.

Čeští volejbalisté
Čeští volejbalisté

Trenér Zdeněk Šmejkal vsadil na dvojici nahrávačů Jakub Janouch a Pavel Bartoš. Dvojici univerzálů při neúčasti opory Jana Štokra, jenž ve stejném termínu zahájí korejskou ligu s novým klubem Kepco Suwon, tvoří David Konečný a Michal Finger.

Nominovanými smečaři jsou Kamil Baránek, druhý z bratrů Bartošů Adam, Petr Michálek a Tomáš Fila, z blokařů na ME pojedou Aleš Holubec, Jakub Veselý, Jiří Král a Radek Mach a o kvalitní obranu v poli se budou starat libera Martin Kryštof a Daniel Pfeffer.

"U volby nahrávačů jsme se rozhodli pro dvojici, která se v přípravě při komunikaci a spolupráci s mančaftem jevila nejlépe. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale po zvážení všech okolností, které bylo potřeba brát v úvahu, jsme pro následnou fázi přípravy vybrali Jakuba Janoucha a Pavla Bartoše," uvedl kouč Šmejkal.

přehrát video
Volejbalisté znají nominaci na ME, nevešel se Habr

"Vyřazení smečaře Vašíčka z konečné nominace je především z důvodu jeho nedávného zranění, se kterým se několik týdnů potýkal. Měl problémy v oblasti krku a nabral určité tréninkové manko, které již nestihl dohnat," doplnil trenér.

Čeští volejbalisté zahájí turnaj 9. října zápasem s Nizozemskem, pak je čeká ve skupině A Bulharsko a Německo. Trenér vyhlásil za cíl postup do čtvrtfinále. V rámci přípravy sehrají reprezentanti v pátek 11. září a v sobotu dva zápasy s vítězem letošní Světové ligy Francií v Jablonci nad Nisou a na přelomu září a října ještě nastoupí třikrát na půdě Chorvatů. Na minulém ME Češi nepostoupili ze skupiny a obsadili poslední 16. místo.

Nominace českých volejbalistů na ME:

Nahrávači: Jakub Janouch, Pavel Bartoš

Univerzálové: David Konečný, Michal Finger

Smečaři: Kamil Baránek, Adam Bartoš, Petr Michálek, Tomáš Fila

Blokaři: Aleš Holubec, Jakub Veselý, Jiří Král, Radek Mach

Libera: Martin Kryštof, Daniel Pfeffer

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.