ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Prodlouží futsalisté skvělou sérii? Neumann věří, že v baráži s Bělorusy uspějí

Velikost textu:

Praha – Je to už dvanáct let, kdy naposledy čeští futsalisté chyběli na některé z velkých akcí. Pokud však o výbornou sérii nechtějí přijít, musí uspět ve dvojzápasové baráži o mistrovství Evropy proti Bělorusku. Trenér českého výběru Tomáš Neumann věří, že jeho svěřenci situaci zvládnou a na šampionát se poosmé v řadě dostanou.

Futsalová reprezentace
Futsalová reprezentace

Futsalisté nezvládli přímý postup na Euro, když v březnové kvalifikační skupině ve Slovinsku skončili druzí za domácím výběrem. "Od roku 2003 jsme nechyběli na žádném velkém turnaji, ať už jde o mistrovství Evropy, nebo světa. Také proto jsme proti Bělorusku favorité, to si musíme přiznat," řekl trenér Tomáš Neumann.

Povzbuzením před baráží může být také to, že český tým suverénně vyhrál nedávný Turnaj čtyř zemí, na kterém porazil domácí Polsko, Slovensko i Maďarsko. "Do turnaje jsme šli s tím, že hledáme sestavu na Bělorusko, a chtěli jsme si vyzkoušet nějaké věci, co budeme v baráži hrát. Výsledky jsem zase tak moc neřešil," uvedl Neumann. "A musím říct, že dva ze tří zápasů se povedly podle představ," řekl.

Český výběr od roku 2001 nechyběl mezi kontinentální elitou ani jednou. Největším úspěchem jsou třetí místa z let 2003 a 2010. A Neumann je přesvědčený, že sérii proti Bělorusku prodlouží. "Mají velmi dobře poskládaný tým, jsou nebezpeční v herních situacích a mají propracovanou obranu," vyzdvihl český kouč.

"Když ale budeme hrát svou hru a budeme chytří, tak jsme schopní se do jejich obrany dostat. Musíme ale být důraznější v koncovce, protože to nám v Polsku chybělo a v baráži by nás to mohlo mrzet," dodal Neumann, který pamatuje všech pět předchozích vzájemných zápasů s Běloruskem.

U dvou výher byl jako hráč a u tří jako trenér. "V 90. letech byl futsal jiný, byla silná první čtyřka, pak byly týmy druhého sledu, tam jsme byli my a Bělorusko bylo ve třetím. První poráželi všechny o parník a hráli jen mezi sebou. Proto jsme byli rádi, když jsme nastoupili proti Bělorusku a mohli jsme si zahrát," uvedl.

"V posledním zápase jsme ale s nimi prohrávali 1:3 a museli jsme otáčet. Nebylo to snadné, bušili jsme do jejich obrany a nakonec jsme zápas dovedli do úspěšného konce," připomněl Neumann výhru 4:3 z března 2013, o které dvě minuty před koncem rozhodl brankář Libor Gerčák.

přehrát video
Trenér Neumann věří, že futsalisté baráž s Běloruskem zvládnou
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.