ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
ME v basketbalu

Pod dohledem fanoušků, známých a rodiny. Veselý na ME tlak zvládá

Velikost textu:
aktualizováno 6. 9. 2015 09:22

Riga - Basketbalové mistrovství Evropy v Rize na sebe láká hodně pozornosti. Na turnaji se s ní vypořádávají i čeští hráči. Pivot Jan Veselý, který velel úvodní výhře týmu nad Estonci, má v dějišti šampionátu ovšem ještě další podporu. Do Rigy za ním totiž přijela i rodina a známí, kteří mu budou fandit i dnes v utkání s Ukrajinou. Duel Česko-Ukrajina můžete sledovat dnes od 20:25 na ČT sport a našem webu.

Jan Veselý s Blakem Schilbou
Jan Veselý s Blakem Schilbou

"Mám tu velkou podporu, přítelkyni, rodinu, kamarády. Hlavně s přítelkyní se snažím komunikovat celý zápas. Hecuje mě to a dává mi to pohodu. Nemusím řešit nervozitu, spadne to ze mě," popisoval Veselý. Přesto na úvod turnaje cítil nervozitu, která z něj však rychle spadla, když dal hned v úvodu dva brzké koše. "Samozřejmě, ta nervozita před zápasem je. Těmi rychlými koši to ale spadlo a šel jsem do toho na sto procent a užíval si to. Atmosféra mě hnala," připomněl Veselý přítomnost sedmi tisíc estonských fanoušků. "I když nefandili nám, tak jsem si to v takové atmosféře užíval," dodal.

Jan Veselý: "Připravovali jsme se na estonskou hru za tři body, aby nenajížděli a neházeli si to a nerozebírali si nás na střely. To jsme zvládali a celkově jsem s naší hrou spokojený."

V přípravě se sice Čechům výsledkově nedařilo, ale o to lépe se povedlo načasovat formu do Rigy. "Vypadá to tak. Trápili jsme se na začátku přípravy, ale to každý tým. Příprava gradovala zápasem ve Španělsku, kde jsme si potvrdili, že můžeme hrát dobrý basket. A dnešek to potvrdil. Navíc tím, že to bylo o víc bodů, jsme si zahráli všichni, což ještě zvýší pohodu a mohli jsme ušetřit síly na další zápas," těšilo Veselého.

Dalším soupeřem bude Ukrajina, kterou když se povede porazit, postup ze skupiny už bude na dosah. "Zatím jsme řešili jen Estonsko, takže se na ně teprve budeme připravovat. Každopádně to bude více silovější protivník," tuší Veselý.

přehrát video
Sestřih ME v basketbalu: Česko - Estonsko

Hodit se tak bude znovu pomoc od hráčů z perimetru jako Blakea Schilba, který proti Estonsku zahrál svůj nejlepší zápas v českém národním dresu, když dal 14 bodů. "V přípravě se ještě nevědělo, jestli bude hrát nebo ne, ale udělení občanství se stihlo a jsem rád. Dnešním výkonem ukázal, že je velmi platný hráč a může nám pomoct," ocenil Veselý Američana, který díky české manželce obdržel těsně před šampionátem občanství.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.