ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Kolocová na Slukovou na MČR nenarazí, druhá jmenová se z turnaje odhlásila

Velikost textu:

Praha – Pikantní duel mezi bývalými parťačkami Kristýnou Kolocovou a Markétou Slukovou se na mistrovství České republiky v plážovém volejbale neuskuteční. Druhá jmenovaná se společně se svou novou spoluhráčkou Barborou Hermannovou z domácího šampionátu konaného v Praze odhlásily.

Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková
Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková

Sluková, která iniciovala rozchod s Kolocovou, hraje nově s Hermannovou a při dvou dosavadních startech na Světovém okruhu neprošly ani jednou kvalifikací. Naposledy neuspěly v úterý v Polsku a teoreticky by stihly na MČR přijet, ale účast zrušily.

"Musel jsem tým odhlásit z důvodu přípravy na turnaje Světového okruhu," uvedl Rakušan Simon Nausch, trenér páru a přítel Slukové. "V posledních čtyřech týdnech jsme intenzivně trénovali a také hodně cestovali. Nyní nastoupíme do formátu jeden týden trénování a jeden týden cestování na turnaj a musel jsem najít jeden týden na regeneraci a odpočinek pro hráčky. A jediná možnost je teď, v tomto týdnu. Vím, že lidé, kteří rozumí důležitosti plánování tréninkového procesu, se mnou budou souhlasit. Také vím, že ostatní nepochopí, ale to je život," řekl.

Kolocová a Sluková tvořily nejúspěšnější český pár poslední doby. Skončily páté na olympiádě v Londýně 2012 a loni vyhrály dva turnaje Světového okruhu, ale letos se koncem července kvůli herní krizi na popud Slukové rozešly.

Kolocová se na české turnaje do konce této sezony domluvila s Hanou Skalníkovou, s kterou bude hrát i na MČR. Martina Bonnerová, bývalá partnerka Hermannové, hraje ve dvojici s Karolínou Řeháčkovou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.