ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Baseballový titul opět získali brněnští Draci

Velikost textu:

Ostrava - Baseballový titul je opět v držení Draků Brno. Na sobotní triumf 4:1 v Ostravě nad domácími Arrows navázali dnešním vysokým vítězstvím 8:2 a sérii vyhráli 3:1 na zápasy. Draci se stali šampiony počtrnácté za sebou, ostravského soupeře porazili stejným konečným výsledkem ve finále i v letech 2005 a 2006.

Baseballový zápas
Baseballový zápas

Po čtyřech vyrovnaných směnách dnes udělali Draci rozhodující krok k vítězství v páté směně, ve které čtyřmi body zlomili odpor soupeře. Arrows postavili podle očekávání na nadhoz Borise Bokaje, který ale nezopakoval excelentní výkon z minulé neděle, kdy se zasloužil o jediné vítězství Ostravanů. Už ve druhé směně získali Brňané první bod, ale ostravští baseballisté ve třetím inningu ještě vyrovnali.

Ve druhé polovině utkání se už ale obhájci titulu prosazovali mnohem častěji na pálce, nápor odstartoval homerunem Martin Veselý. "Podali jsme koncentrovaný výkon. Vyplatila se nám důkladná příprava na oba ostravské zápasy, hráli jsme dobře i v poli," poznamenal trenér Draků Arnošt Nesňal. V závěru zápasu v sedmé směně přidal jeho tým další tři body a domácího nadhazovače Bokaje vystřídal Jiří Gál. Ostrava už výsledek jen kosmeticky upravila. "Letošní cesta k titulu byla nejpracnější za poslední roky. Také proto, že jsme v semifinále odvraceli dva mečboly Expressu," dodal Nesňal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.