ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Basketbalista Schilb by měl na turnaj do Řecka odletět už jako český občan

Velikost textu:

Brno - V kompletním složení se představí čeští basketbalisté od pátku do neděle na turnaji v Řecku, kde se utkají s domácí reprezentací, Ruskem i Bosnou a Hercegovinou. S týmem by už měl odcestovat s novým českým pasem také Američan Blake Schilb. Na posledním tréninku v hale Rosnička americký basketbalista chyběl, neboť dolaďoval potřebné formality k vydání cestovního dokladu.

Radost českých basketbalistů
Radost českých basketbalistů

"Před týdnem bylo vyřízení Schilbova pasu otázkou dnů, nyní už mluvíme o záležitosti hodin. Plán je takový, že by měl zítra do Řecka s námi odletět už jako český občan," uvedl manažer reprezentace Michael Šob. Čeští basketbalisté zatím odehráli pět přípravných utkání, dvakrát prohráli v Polsku, dvakrát v Německu a porazili v Brně pouze Japonsko.

Ve druhé etapě přípravy se snažili zlepšit herní činnosti. "Zaměřili jsme se na odstranění problémů v obraně i při přechodu do útoku. Čas do šampionátu se zkracuje. Nyní na nás čeká dobrý test, narazíme na velmi silné týmy. Chtěli bychom alespoň v jednom zápase uspět," řekl trenér Ronen Ginzburg, který je se současnou výkonností spokojen.

"Času na společnou přípravu jsme měli málo. Máme kompletní tým a oceňuji snahu a pracovitost hráčů. Naše výkonnost se zlepšuje." Hráči uvítali deštivé počasí spojené s ochlazením. "Minulý týden bylo za sklem ve sluncem rozpálené hale hodně horko. Nyní je to už příjemné. Snad nám ale právě příprava v náročných podmínkách pomohla. Ukáže se to nyní v nadcházejícím turnaji," uvedl nejlepší český basketbalista uplynulé sezony Tomáš Satoranský. 

Za hlavní favority považuje domácí Řeky. "Ovšem i Rusko a Bosna se pohybují v popředí evropského basketbalu. Bude to zkouška našich sil, která ukáže, zda jsme schopni konkurence," doplnil.

Po tréninku dostali hráči krátké volno. Ve čtvrtek dopoledne se sejdou na Strahově a odpoledne odletí. V prvním utkání v Xanthi narazí na Řecko, v sobotu na Rusko a v neděli na Bosnu. V příštím týdnu se od úterý do čtvrtka sejdou na krátkém soustředění opět v Brně. Poslední prověrku před mistrovstvím Evropy absolvují 30. srpna v Zaragoze proti Španělsku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.