ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
CZECH OPEN

Sládečková vystřelila výhru SB-Pro, mužskou část ovládlo Pixbo

Velikost textu:
aktualizováno 16. 8. 2015 20:16

Praha – Do finále florbalového Czech Open se žádný domácí tým nedostal, přesto boj o titul v ženské části turnaje měl velkou českou stopu. Hana Sládečková totiž zaznamenala dva góly ve hře a rozhodující zásah v rozstřelu. Hlavní měrou se tak zasloužila o výhru finského SB-Pro nad vítězkami posledních dvou ročníku Pixbo Wallenstam s Eliškou Krupnovou 4:3 po samostatných nájezdech. Triumf mohla slavit i další Češka Denisa Ratajová.

Florbalistky SB-Pro slaví vítězství na Czech Open
Florbalistky SB-Pro slaví vítězství na Czech Open

Elitní kategorii mužů ovládli už poosmé za 23. ročníků hráči Pixba, kteří zdolali švýcarský Köniz 9:4. Už v polovině utkání vedl favorit 5:0. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se předvedl v dresu vítězů útočník Victor Selindh.

Sládečková, která přišla do SB-Pro v létě spolu s Ratajovou z Vítkovic, dostala SB-Pro dvakrát do vedení, ale pokaždé odpověděla Sára Helinová. Pixbo poprvé vedlo po trefě Idy Sundbergové, ale Mirja Hiatamäkiová vynutila prodloužení.

V nájezdech uspěla Sara Piispaová a Sládečková ve třetí sérii rozhodla. Po blafáku do bekhendu se štěstím propasírovala balónek za gólmanku Saru Hjortingovou. "Věděla jsem, co chci udělat, ale úplně mi to v té koncovce nevyšlo. Jsem ráda, že to tam nakonec doskákalo," řekla Sládečková.

"Holky mi děkovaly a gratulovaly. Všichni jsme rádi, že nám tady ten turnaj takhle vyšel," radovala se Sládečková. S Vítkovicemi dokráčela na Czech Open nejdále do semifinále. "Užila jsem si to moc. Bylo to super, hrát finále před českým publikem. Nevím, co si víc přát," řekla dvaadvacetiletá nejlepší česká florbalistka uplynulé sezony.

Angažmá v celku z finského Nurmijärvi odstartovaly s Ratajovou skvěle. "Sešlo se toho nějak moc. Teď se bojím, že ta sezona vůbec nevyjde. Doufám, že to tak nebude," věří Sládečková, že si nevybrala štěstí hned na startu.

Trenér Timo Suonpää jí projevil důvěru nejen pobytem v první lajně i s Ratajovou, ale i nominací na rozhodující nájezd. "Kdybych hrála ve Vítkách, asi bych řekla, že na nájezd nechci. Nikdy tu ruku nezvednu. Tady jsem nechtěla odporovat, tak jsem šla a možná mi to i pomohlo, že mě někdo nakopnul, ať jdu, protože sama bych se nerozhodla," uvedla Sládečková.

Nastupuje v útoku s Karoliinou a Elinou Kujalaovými a spolupráce klapala. "Hrály jsme takhle celý turnaj, snažíme se sehrávat. Doufám, že to takhle trenér nechá, protože si na sebe začínáme docela zvykat," řekla hrdinka finále.

Kategorii Pro mužů vyhrály Pardubice, které v boji o triumf i díky pěti gólům Martina Zozuláka porazili FBC Ostrava 8:3. V kategorii B mužů se radoval rezervní tým Tatranu Střešovice, který byl posílen o opory prvního mužstva Milana Fridricha či Marka Vávru a vyhrál ve finále nad Ústím nad Labem 6:4.

Mezinárodní florbalový turnaj Czech Open v Praze:

Finále elitní kategorie mužů:

Pixbo Wallenstam - Köniz 9:4 (3:0, 2:1, 4:3)

Branky: 9. a 51. Thurén, 27. a 41. Selindh, 1. Östholm, 6. Andersson, 30. Henriksson, 60. Agus, 60. Björsander - 37. a 55. Frejd, 48. Wälti, 60. Ledergerber.

Finále elitní kategorie žen:

SB Pro - Pixbo Wallenstam IBK 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0)

Branky: 14., 24. a rozhodující sam. nájezd Sládečková, 48. Hietamäkiová - 24. a 25. Helinová, 35. Sundbergová.

Finále kategorie B žen:

Hagfors IF Ungdom - Tatran Střešovice 3:1 (1:0, 2:1).

Finále kategorie juniorů:

Mladá Boleslav - Bombarďáci 3:1 (3:1, 0:0).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.