ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

ME basketbalistek v roce 2017 se bude konat v České republice

Velikost textu:
aktualizováno 28. 6. 2015 13:19

Budapešť - Česká republika uspořádá mistrovství Evropy basketbalistek v roce 2017. Ve volbě jí vedení mezinárodní federace FIBA dalo přednost před Srbskem. Turnaj se uskuteční za dva roky 16. až 25. června v Praze a Hradci Králové. České basketbalistky tak jako jediné budou mít účast na šampionátu jistou a nemusí hrát kvalifikaci.

ME basketbalistek
ME basketbalistek

Mistrovství Evropy se naposledy konalo v Česku v roce 1995 v Brně. S velkými akcemi má Česká basketbalová federace bohaté zkušenosti. Pořádala mnoho mládežnických turnajů a vrcholem bylo v roce 2010 mistrovství světa žen, které podle hodnocení FIBA patřilo k nejlepším v historii.

Tentokrát dostala další příležitost. "První přišel pocit radosti, pak začala převládat zodpovědnost. Začíná nám dlouhé období příprav," řekl generální sekretář ČBF Michal Konečný. "Myslím, že v konečném účtování rozhodly naše větší zkušenost s pořádáním akcí podobného rozsahu, práce s fanoušky a marketingem," dodal.

Hned po volbě česká federace podepsala smlouvu s FIBA. "Máme teď spíš vlastní úkoly než ty od FIBA. Musíme sestavit organizační tým, upřesnit rozpočet akce a začít jednat s městy," řekl Konečný. Základní skupiny A a B se odehrají na zimním stadionu v Hradci Králové, skupiny C a D budou v pražské hale Královka na Letné. Finálovou část má hostit O2 arena. Letos turnaj pořádaly Maďarsko a Rumunsko. Česká republika na něm obsadila 11. místo.

přehrát video
ME basketbalistek v roce 2017 bude v České republice
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.