ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Novozélanďané předvedli v Praze maorský tanec haka

Velikost textu:
aktualizováno 13. 6. 2015 18:45

Praha - Na hřišti Tatry Smíchov proběhl přátelský zápas mezi českou ragbyovou reprezentací a novozélandským výběrem All Blacks Ambasadors, který je složený z hráčů působících v Evropě. I tento tým umí haka, tradiční maorský bojový tanec. V Praze ho rugbisté umožnili divákům a fanouškům po zápase sledovat z bezprostřední blízkosti.

přehrát video
Novozélanďané předvedli v Praze tradiční tanec haka

Exhibice proti vyslancům země, kde je jen ragbyových rozhodčích čtyřikrát více než v Česku ragbistů, byla pro hráče zážitkem. "Jsem rád, že jsem byl zdravý a že jsem byl u toho. Taková utkání se nehrají každý rok a kdo ví, zdali se k něčemu takovému ještě dostanu," poznamenal kapitán Robert Voves.

Na soupisce domácího trenéra Tomasze Putry se objevilo celkem 30 jmen, proti All Blacks nastoupilo i několik reprezentačních nováčků. Hosté nejprve předvedli třem tisícovkám natěšených diváků tradiční haka, rituální bojové seskupení před zápasem, a úvod utkání patřil jim. V poločase hosté vedli 29:13, jenže druhá půle se pak nesla v režii českých hráčů.

Důslednou hrou čeští ragbisté dotahovali ztrátu a deset minut před koncem prohrávali jen o čtyři body. Přes obrovský tlak se domácím už nepodařilo dát další pětku, těsná prohra však nikomu v hledišti nevadila. "Byla to jednak příprava před dalším účinkováním českých ragbistů v soutěži ME, a pak skvělá propagace ragby," řekl asistent trenéra Roman Šuster.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.