ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Ragbyové finále svede dohromady Pragu a Vyškov

Velikost textu:

Praha - Celky pražské Pragy a Vyškova se utkají ve finále ragbyové extraligy. Oba nejlepší týmy základní části zvládly své semifinálové zápasy: Praga porazila v derby Spartu 56:23, Vyškov zvítězil nad Tatrou Smíchov 28:12.

přehrát video
Ve finále ragbyové extraligy se utkají Praga a Vyškov

Pražské derby začala lépe Sparta, která vedla 6:0 a ještě ve třinácté minutě 16:14, ale domácí vítězové základní části pak v krátkém čase položili dvě pětky a Praga už vedení nepustila. Na položené pětky favorit zvítězil dokonce 8:2.

"Pevně jsem věřil, že vyhrajeme. Věděli jsme, že Spartu provází na jaře velká marodka a bude hrát v kombinované sestavě. My jsme měli kromě základní sehrané sestavy i silnější lavičku a nakonec o výsledku rozhodla i naše lepší fyzička," řekl trenér Pragy Eduard Krütner mladší.

Podle papírových předpokladů dopadl i druhý semifinálový duel, Vyškovští v něm položili čtyři pětky proti soupeřovým dvěma. "Tatra měla silnější roj, s kterým se chtěla dostat po změně stran ještě do hry, ale pouze snížila. Pak jsme Pražany už uhlídali," uvedl trenér vítězů Martin Hudák.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.