ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
PRAGUE OPEN

Suverénní jízda až do konce. Prague Open ovládly neporažené Brazilky

Velikost textu:
aktualizováno 24. 5. 2015 17:05

Praha – Vítězkami pražského turnaje Světového okruhu v plážovém volejbalu se staly Brazilky Agatha Bednarczuková a Barbara Seixasová. Jihoamerický pár prošel celým podnikem bez porážky. Ve finále zdolal Sarah Pavanovou a Heather Bansleyovou z Kanady 2:0 na sety a získaly prémii 11 000 dolarů.

přehrát video
Prague Open plážových volejbalistek ovládly Brazilky Agatha a Barbara

Nejlepší z českých reprezentantek byly obhájkyně loňského titulu Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou. Ty v sobotu vypadly po třísetové prohře v osmifinále a obsadily deváté místo. Další dvě domácí dvojice skončily sedmnácté.

Jednatřicetiletá Agatha a o tři roky mladší Seixasová loni vyhrály turnaj stejné kategorie Open v Mexiku a v Praze si téměř přesně po roce připsaly druhý společný triumf. Rovněž poražené Kanaďanky ale mají důvod na Štvanici vzpomínat v dobrém, neboť finálová účast je jejich životním úspěchem; dosud byly na Světovém okruhu nejlépe páté a nikdy nehrály ani semifinále.

V nedělním programu se sedmé nasazené Kanaďanky ocitly v obležení tří brazilských dvojic, ale semifinále proti Eduardě a Elize Maiaové ještě zvládly. Ve finále je však Agatha a Seixasová zaskočily bleskovým nástupem, který jim vynesl vedení 10:2 a o osudu první sady tím bylo rozhodnuto. Pak sice Kanaďanky duel vyrovnaly, ale koncovku druhého dějství opět s přehledem ovládly brazilské favoritky, které za celý turnaj ztratily jediný set.

Třetí skončily bez boje Eduarda a Maiaová, neboť osmifinálové přemožitelky Kolocové a Slukové Maria Clara, Carol k zápasu o bronz nenastoupily kvůli zranění.

Prague Open, turnaj Světového okruhu žen v plážovém volejbalu:

Finále: Agatha, Seixasová (2-Braz.) - Bansleyová, Pavanová (7-Kan.) 2:0 (12, 18), o 3. místo: Eduarda, Elize Maia (24-Braz.) - Maria Clara, Carol (4-Braz.) bez boje,

semifinále: Agatha, Seixasová - Maria Clara, Carol 2:0 (15, 12), Bansleyová, Pavanová - Eduarda, Elize Maia 2:0 (12, 15).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.