ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Začíná finále NBL: Nymburk chce 12. titul v řadě, Děčín zaskočit favorita

Velikost textu:

Nymburk - Basketbalisté Nymburku chtějí dvanáctý titul českého mistra v řadě, tentokrát však budou mít ve finále NBL nezvyklého soupeře. Děčín se do finále probojoval poprvé v historii a euforii z úspěšné sezony se pokusí zužitkovat i proti velkému favoritovi. Finálová série se hraje na tři vítězství. První utkání finále sledujte exkluzivně na našem webu od 17:30.

Tomáš Vyoral z Děčína
Tomáš Vyoral z Děčína

Nymburk sice neprožívá nejvydařenější sezonu, cíle v Evropském poháru ani VTB lize nenaplnil, ovšem v české soutěži nadále jasně dominuje. V této sezoně prohrál jediné z 28 utkání, když v prodloužení nestačil na Prostějov. Šlo dokonce o jeho jedinou prohru z posledních 84 ligových duelů.

"Ve finále už není na co se šetřit, ani podvědomě. Sezona končí a já očekávám, že do každého zápasu půjdeme s maximálním nasazením. Máme dostatečně kvalitní tým na to, abychom potvrdili roli favorita a splnili cíl, kterým je český titul," řekl litevský trenér Nymburku Kestutis Kemzura.

Děčín je natěšený

Zatímco na straně Nymburku je hráčská kvalita, Děčín se může opřít o euforii, která v týmu panuje a z hráčů dostává maximum. "Od našich kluků, co hráli v Děčíně, vím, že soupeř je na své první finále v klubové historii pořádně natěšený. Rozhodně nás čekají hodně těžké zápasy s agresivním a maximálně odhodlaným protivníkem, který nemá co ztratit, pouze získat," řekl Kemzura.

Trenér Děčína Pavel Budínský věří, že se jeho svěřenci nespokojí s postupem do finále a budou se snažit Nymburku obhajobu zkomplikovat. "Teď je třeba se s historickým úspěchem srovnat a pochopit, že tím pro nás sezona nekončí, ale naopak graduje. Hrát ve finále s Nymburkem minimálně tři utkání bude pro nás všechny velké novum, ale pevně věřím, že to všichni zvládneme," řekl bývalý reprezentační trenér.

Děčín je silný zejména na domácím hřišti, kde má možná nejlepší podporu fanoušků v celé soutěži. I proto vedení klubu sáhlo k tomu, že finále se v Děčíně bude hrát výjimečně na zimním stadionu s kapacitou 5000 lidí, aby podpora mohla být co největší. První finálový zápas tak bude hlavně o tom, aby si tým zvykl na kvalitu Nymburku a připravil se na domácí duel, ve kterém se pokusí soupeře zaskočit.

"V utkání číslo jedna se budeme dle mého názoru muset rychle adaptovat na nejvyšší možnou úroveň hry Nymburku. Individuální kvalita jednotlivců u soupeře na všech postech je myslím víc než jasná - fyzické, mentální i zkušenostní parametry se zdají jako obrovská výhoda. My se ale budeme chtít prezentovat výkonem, který musí být postaven na abnormální intenzitě, bojovnosti a obětavosti, abychom nebyli od počátku lovnou kořistí," dodal Budínský.

Nymburk se může rozjíždět pomaleji

Zatímco Nymburk je složen hlavně z českých reprezentantů a zahraničních opor v čele s rozehrávačem Dariusem Washingtonem, Děčín se opírá o kvalitní týmový výkon, z něhož vyčnívají zejména kapitán Jakub Houška a rozehrávač Tomáš Vyoral, který do Děčína přišel právě z Nymburku.

Výhodou Děčína by mohlo být i to, že Nymburk sehrál poslední zápas 28. dubna a od té doby dva týdny jen trénuje. "Po tak dlouhé době to bude chvíli trvat, než se dostaneme do varu. Přece jen jsme celou sezonu zvyklí na jiné zápasové tempo. Ale zase starším hráčům delší odpočinek pomůže," uvedl nymburský pivot Pavel Houška.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.