ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Začátek baseballové extraligy pojali pořadatelé v Ostravě ve velkém stylu

Velikost textu:

Ostrava - Zatímco se české ligové soutěže blíží k vrcholu, nejvyšší baseballová soutěž teprve startuje. A nechce se krčit jenom v koutku. První zápas nového ročníku mezi Arrows Ostrava a Tempem Praha pojali baseballisté ve velkém stylu.

přehrát video
Začátek české baseballové ligy pojali pořadatelé v Ostravě ve velkém stylu

Hymna před zápasem, soutěže pro diváky nebo ohňostroj - takto se v Ostravě pod umělým osvětlením zahájila nová sezona extraligy v baseballu, tedy sportu, který v České republice rozhodně nepatří k masovým.

Předseda české baseballové asociace však má jiný názor. "Baseball rozhodně nepovažujeme za malý sport, je to už téměř olympijský sport. Máme úspěchy, máme členskou základnu, takže už nejsme malí," myslí si Petr Ditrich.

Nepřítelem pořadatelů včera bylo počasí, teplota kolem nuly není ideální baseballové klima, ale souboji domácích Arrows s pražskými Tempo Titans ani zima nezabránila. "Dnes ráno bylo na hřišti pět centimetrů sněhu," přiznal prezident Arrows Ostrava Radim Kepák. "Ale nakonec jsme rozhodli, že se hrát bude, protože je to první zápas sezony a diváci v Ostravě už se strašně těšili."

Ostravský areál v letošním roce kromě baseballové ligy čeká ještě juniorské mistrovství Evropy. To se uskuteční v červnu a do té doby již pořadatelé jistě mohou počítat s lepším počasím.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.