ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
Basketbal

IMOS o postup dobojoval, ve finále narazí na USK

Velikost textu:
aktualizováno 14. 3. 2015 20:08

Ostrava - Prvními finalistkami Českého poháru se staly basketbalistky IMOSu Brno. O své výhře nad Hradcem Králové 71:69 rozhodly však až dvěma koši v poslední minutě. Druhý finalista vzešel ze souboje obhájkyň trofeje z USK Praha a Valosunu Brno - pražský tým vyhrál jasně 110:44.

Brňanky měly zápas dlouho pod kontrolou a ještě ve třetí čtvrtině vedly o 12 bodů, jenže pak osm minut nedaly ani koš a Hradec šňůrou 13:0 získal vedení na svou stranu. Jenže velkou šanci poprvé v historii postoupit do finále nevyužil.

Lvice v posledních třech minutách totiž už nedokázaly skórovat a přišly o čtyřbodový náskok. Minutu před koncem srovnala Stejskalová a 29 vteřin před koncem rozhodla o postupu Brna Smithová.

"Bylo to vyrovnané utkání. My jsme si náskok prošustrovali v podstatě sami. Přestali jsme hrát a zbytečně ztráceli míče. Proto byl ten závěr tak hektický," uvedl brněnský kouč Jan Bobrovský.

"Závěr byl o štěstí, o nějakých střelách, jestli nám padnou, nebo nepadnou, možná i o nějakých rozhodnutích. Byla jsem ráda, že jsme se do zápasu vrátily, protože v poločase jsme prohrávaly o deset bodů. Ve druhém poločase jsme začaly plnit to, co jsme si řekly. To je plus, ale vedly jsme dvě minuty do konce o čtyři body, a přesto prohrály," mrzelo trenérku Hradce Romanu Ptáčkovou.

V utkání USK Praha s Valosunem byla od počátku otázkou pouze výše skóre. V poločase už favoritky vedly bezmála o 30 bodů a necelé čtyři minuty před koncem se přehouply přes stovku. Nejlepší střelkyní byla autorka 20 bodů Sonja Petrovičová. "Nacvičily jsme si nějaké věci pro Final Four a zjistily, co nám funguje a co ne. Jsem spokojená. Děvčata hrála s chutí, užívala si to, vymýšlela, což je pro mě důležité, a bránila. Líbilo se mi, že to dnes byl kolektivní basket," chválila své svěřenkyně trenérka USK Natália Hejková.

To její protivník Marian Svoboda měl opačné pocity. "Před zápasem jsem říkal, že bych chtěl, aby hráčky více bojovaly. Byla na nich ale zase vidět taková ta odevzdanost, která mě vždy hrozně žere. Na druhou stranu si zahrály všechny hráčky. Myslím, že zápasy s těmito silnými soupeři by měly být zkušeností pro mladé hráčky, aby viděly, že se hraje rychleji a agresivněji, než jsme dnes hráli," hodnotil kouč Valosunu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.