MČR Prostějov

Střešovice znovu nadělovaly, Vítkovice zaváhaly

Praha – Jediným týmem, který využil domácího prostředí i ve druhém utkání čtvrtfinálového utkání extraligy florbalistů, jsou Střešovice. Tatran po sobotní výhře 10:1 rozstřílel Ostravu i tentokrát, když zvítězil 9:1. Mistrovské Vítkovice naopak nenavázaly na úvodní těsné vítězství nad Chodovem a prohrály 4:6. I podruhé se prodlužovalo v sérii FbŠ Bohemians s Bulldogs Brno a po trefě Jiřího Juhaňáka v čase 61:59 vyrovnali na 1:1 na zápasy i Moravané.

Hráči FBC Ostrava drželi na Tatranu po dvou třetinách těsný stav 1:2, ale v závěrečném dějství sedmkrát inkasovali. "Jsem rád za předvedenou hru v obou zápasech. Dnes se tolik střelecky nedařilo, ale poctivou hrou do obrany a skvělým pohybem v útoku jsme rozhodli ve třetí třetině. Oba zápasy perfektně zachytal Michal Rebro," řekl trenér Střešovic Jiří Jakoubek.

Chodov vedl na půdě Vítkovic už 5:1 a i přes finiš domácích výhru udržel. "Přijeli jsme si minimálně pro jeden bod, ten si odvážíme. Byl to emotivní zápas," uvedl trenér Chodova David Podhráský. "Nechytili jsme první třetinu, nehráli jsme podle pokynů a to možná rozhodlo celý zápas. Ve třetí třetině existovalo pouze jedno mužstvo," prohlásil trenér Vítkovic Michal Deus.

Bohemians stejně jako v sobotu nastoupili v sestavě s bývalým kanonýrem a současným trenérem Michalem Jedličkou, který tak mohl být i při disciplinárním trestu na lavičce. Pražané vedli po dvou třetinách 3:1, ale nakonec duel ztratili. "My jsme nabídnutou možnost k rozhodnutí zápasu nevyužili, ale Brno ano. Nicméně těšíme se na odvety v Brně," řekl asistent trenéra Bohemians Michal Matoušek.

Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli ve druhém utkání čtvrtfinálové série extraligy v Praze nad Spartou 1:0 a vedou 2:0 na zápasy. Jedinou branku utkání vstřelil před 367 diváky ve 43. minutě Lukáš Mátl a v dresu vítěze základní části vychytal čisté konto David Rytych.

Kvůli tomu, že Aréna Sparta na Podvinném mlýně bude v sobotu zabraná pro jinou akci, vyměnily si kluby pořadatelství druhého a třetího zápasu. Souboj na čtyři vítězné duely tak bude pokračovat v sobotu v Mladé Boleslavi a v neděli se vrátí do Prahy.

"Bylo to zvláštní utkání. Nepamatuji vítězství 1:0, navíc v play-off. Myslím si, že to nebylo příliš koukatelné. Z naší strany byla ve hře spousta chyb a velmi nepovedené individuální výkony. O to cennější je ale výhra. Vedeme v sérii 2:0, to je momentálně to nejpodstatnější," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Zahalka.

Sestřih a ohlas utkání Sparta - Mladá Boleslav

Nedařilo se ani ženám Bohemians

Druhé vítězství na domácí půdě hráčky Bohemians nevybojovaly. V nedělním čtvrtfinále s libereckými Crazy Girls branky začaly padat až ve druhé části, ani jeden z týmů si ale nedokázal vypracovat dvougólový náskok. Deset minut před koncem srovnala nejproduktivnější hráčka zápasu Iveta Hyršlová na 5:5, vítězství bral ale nakonec Liberec. O vítěznou branku se postarala Klára Leierová a Crazy Girls tak srovnaly čtvrtfinálovou sérii na 1:1.

Sestřih 2. čtvrtfinále FbŠ Bohemians - Bulldogs Brno

Výsledky 2. zápasů čtvrtfinále play-off extraligy florbalistů

FbŠ Bohemians - Bulldogs Brno 3:4 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 5. D. Šimek, 30. Kieler, 35. M. Šimek - 10. a 53. J. Koutný, 46. Bauer, 62. Juhaňák. Stav série: 1:1.

Tatran Střešovice - FBC Ostrava 9:1 (2:1, 0:0, 7:0)

Branky: 5. a 60. Gruber, 48. a 52. Richter, 17. Nushart, 51. Natov, 54. Beneš, 56. Řehoř, 57. Jiří Kolísko - 3. Šimíček. Stav série: 2:0. 1.

SC Vítkovice - JM Chodov 4:6 (1:2, 0:3, 3:1)

Branky: 8. a 48. Brus, 49. a 60. Hájek - 4. a 18. Vojtíšek, 34. a 36. Pražák, 26. Bouša, 58. Ondrušek. Stav série: 1:1.

Sparta Praha - Mladá Boleslav 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 43. Mátl. Stav série: 0:2.

Výsledky 2. zápasů čtvrtfinále play off extraligy florbalistek

Herbadent Praha 11 SJM - Sokol Židenice 9:2 (4:0, 3:0, 2:2)

Branky: 15. a 38. Hubáčková, 24. a 34. Ferencová, 6. Pilíková, 9. Billá, 17. Krupnová, 44. Slavíková, 52. Čapková - 57. Rozenbergová, 60. Zlámalová. Stav série: 2:0.

1. SC Vítkovice - FBC Ostrava 11:1 (3:0, 4:0, 4:1)

Branky: 2., 22., 37. a 40. Ferenčíková, 45. a 46. Ratajová, 6. Enenkelová, 20. Laitinenová, 22. Šupáková, 45. Šponiarová, 60. Sládečková - 42. Szczurová. Stav série: 2:0.

JM Chodov - FBS Olomouc 11:2 (2:1, 5:0, 4:1)

Branky: 27., 42. a 47. Klímová, 10. a 34. Tožičková, 21. a 46. Vojáčková, 39. a 48. Bachmaierová, 11. Řepková, 23. Urbánková - 20. Bestrová, 41. Lišková. Stav série: 2:0.

FbŠ Bohemians - FBC Liberec 5:6 (0:0, 2:2, 3:4)

Branky: 48. a 51. Chelstowská, 25. A. Bočanová, 33. Hyršlová, 42. Veselá - 25. Mlejnková, 38. Dostalíková, 43. Koníčková, 45. Moťková, 50. Bednářová, 56. Leierová. Stav série: 1:1.