Volejbalový magazín

Na úvod čtvrtfinále extraligy florbalistů byli úspěšní domácí

Praha - Florbalisté mistrovských Vítkovic vstoupili do čtvrtfinále extraligy výhrou nad Chodovem 4:3, vítěz základní části Mladá Boleslav porazila pražskou Spartu 6:3 a úřadující vicemistr Tatran Střešovice rozdrtil FBC Ostrava 10:1. Domácí prostředí využili i hráči FbŠ Bohemians, kteří po obratu zdolali Bulldogs Brno 7:6 v prodloužení.

Florbalisté Chodova
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Vítkovice otočily proti Chodovu stav z 0:1 na 4:1 a přes následný závěrečný finiš Pražanů výhru udržely. "Je to důležitý první bod v sérii, který se nerodil lehce, ale je zcela zasloužený. V zápase jsme byli lepší, ale už teď víme, že zítra musíme podat ještě lepší výkon," řekl trenér Vítkovic Michal Deus oficiálním stránkám České florbalové unie.

"Přijeli jsme si pro jedno vítězství a pevně věřím, že si ho z Dubiny odvezeme," uvedl trenér Chodova David Podhráský, jehož asistentem se stal v týdnu reprezentační kouč Radim Cepek.

Výhru Mladé Boleslavi zařídil hattrickem útočník Petr Salát. "Dnes jsme viděli slušnou bramboračku. Od nás nebyla první třetina příliš povedená, zbytek utkání jsme kontrolovali hru i výsledek. V třetí třetině jsme pošetřili síly oproti Spartě, která stáhla sestavu pouze na dvě pětice," prohlásil trenér Středočechů Jan Zahalka.

V pražských Střešovicích byl duel jednoznačný. Čtyřmi body za gól a tři asistence se na vysoké výhře Tatranu podílel útočník Jiří Kolísko. "Povedl se nám vstup do série, a to nejenom výsledkově, ale hlavně herně. Musíme to potvrdit zítra," řekl trenér Střešovic Jiří Jakoubek.

Brno vedlo v Praze na Děkance i díky dvěma gólům a dvěma asistencím Davida Coufala ještě v 58. minutě 6:4, ale slavili Bohemians. Hned v páté vteřině prodloužení rozhodl v přesilovce Martin Šimek. "Naše odhodlání a bojovnost do poslední minuty nám přinesly sladké vítězství," prohlásil asistent trenéra Bohemians Michal Matoušek.

V neděli se hrají druhé duely opět na hřištích Vítkovic, Mladé Boleslavi a Střešovic. Až v pondělí bude pokračovat série Mladé Boleslavi se Spartou, ale bude se hrát kvůli termínové kolizi ve sparťanské hale i televiznímu přenosu v Praze. Mladá Boleslav bude hrát znova doma až třetí duel za týden v sobotu.

AutoCont extraliga florbalistů - čtvrtfinále play off, 1. zápasy:

1. SC Vítkovice - JM Chodov 4:3 (0:1, 3:0, 1:2)
Branky: 22. Hájek, 36. Veltšmíd, 37. Bräuer, 46. Jousi - 9. Chmelíček, 50. Ondrušek, 52. Pražan.

Tatran Střešovice - FBC Ostrava 10:1 (6:0, 4:1, 0:0)
Branky: 1. a 25. Fridrich, 5. a 39. Riebauer, 18. a 31. Mayer, 7. Nushart, 10. Jiří Kolísko, 19. Řehoř, 24. Beneš - 3. Komačka.

Mladá Boleslav - Sparta Praha 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)
Branky: 24., 31. a 43. Salát, 3. Fojta, 17. Gwuždž, 24. Tomáš Chroust - 4. a 28. Svatoš, 51. Časar.

FbŠ Bohemians - Bulldogs Brno 7:6 v prodl. (2:1, 1:3, 3:2 - 1:0)
Branky: 5. a 58. D. Šimek, 8. Šárka, 22. Poláček, 41. Mandík, 59. Bagin, 61. M. Šimek - 18. a 46. Coufal, 22. Žižka, 31. Ondráček, 34. Juhaňák, 50. M. Koutný.