ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Pozemní hokejisty čeká další překážka v cestě do Ria

Velikost textu:

Praha - Čeští pozemní hokejisté pokračují v cestě na olympijské hry v Riu de Janiero v roce 2016. Dnes odletěli na kvalifikační turnaj do Jihoafrické republiky, kde se o postup do závěrečného kola utkají se sedmi soupeři.

Čeští pozemní hokejisté
Čeští pozemní hokejisté

K tomu, aby si čeští pozemní hokejisté poprvé v historii olympijské hry zahráli, potřebují v Jihoafrické republice skončit v konkurenci sedmi týmů do třetího místa a stejný výsledek pak zopakovat ještě jednou na závěrečném kvalifikačním turnaji.

"Bude to velmi náročný turnaj, ale očekáváme od toho, že postoupíme, že se vejdeme do třetího místa," řekl brankář české reprezentace Filip Neusser.

O postup na dvanáctičlenný olympijský turnaj v Riu je ve hře stále ještě třicet pět týmů. Mezi nimi i ten český, pro který je to už druhá kvalifikace za sebou. "Už máme zkušenosti z minulé kvalifikace, takže víme, jak složití soupeři nás čekají. Myslím si, že zkušenosti z minulé kvalifikace se nám budou hodit," řekl reprezentační útočník David Vacek.

V Jihoafrické republice se čeští pozemní hokejisté utkají s domácím týmem, Ázerbájdžánem, Běloruskem, Čínou, Švýcarskem, Egyptem a Francií. "Přesto, že nás čeká velmi těžký turnaj, pokusíme se o co nejlepší výsledek," dodal Vacek.

přehrát video
Čeští pozemní hokejisté odcestovali do JAR
Zdroj: ČT, ČTK. ČTO

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.