MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Basketbalisté Kolína si nečekaně poradili s Pardubicemi

Praha – Basketbalisté Kolína nečekaně porazili v 29. kole NBL čtvrtý tým tabulky Pardubice 70:64. Hosté z východu Čech prohráli čtvrtý zápas z posledních pěti, 64 nastřílených bodů je jejich minimum v sezoně. Dosud nejméně bodů dali v prosincovém zápase právě s Kolínem, tehdy jim to ale stačilo na výhru 66:64.

Kolín táhlo americké duo, rozehrávač Darryll Bryant dal 19 bodů, křídelní hráč Richard Field o jeden méně a k tomu doskočil 12 míčů. Hostům chyběly body špílmachra Levella Sanderse, který nedal za 25 minut hry ani koš. Středočeši se udrželi na 10. místě tabulky před USK Praha, který na domácí palubovce porazil poslední Brno 72:56. Michal Mareš se na tom podílel 31 body.

Druhý Děčín ve šlágru na palubovce páté Opavy zvítězil 77:73 a ovládl i třetí vzájemný duel s obhájci bronzu v sezoně. Pět hráčů severočeského týmu skórovalo dvouciferně, 18 bodů dal James Tucker.

"Byl to zápas ve vlnách, kdy domácí hráli dobře v první čtvrtině. My jsme lépe zvládli další dvě, ale čtvrtá čtvrtina patřila domácím, kteří se dostali až na dva body rozdílu. Naštěstí jsme měli hráče, kteří dokázali skórovat a nedovolili domácím utkání otočit," řekl děčínský kouč Pavel Budínský po šesté výhře svého týmu v řadě.

Basketbalisté Prostějova potvrdili roli favorita a porazili na domácím hřišti Ostravu 78:69. Soupeře ale zlomili až v poslední čtvrtině, v jejímž úvodu prohrávali o tři body. Pak se Orlům povedla desetibodová šňůra s dvěma trojkami, kterých za celý zápas nasázeli jedenáct, a vedení už nepustili.

Prostějov porazil Novou huť posedmé z posledních osmi vzájemných utkání a vrátil jí prosincovou prohru z ostravské palubovky. Nejlepší střelec zápasu Pavel Slezák se na tom podílel 21 body. Hanáci si po sobotní porážce Pardubic upevnili třetí místo, Ostrava má na osmém místě stejnou bilanci jako deváté Svitavy.

Výsledky 29. kola NBL:

USK Praha - Brno 72:56 (19:14, 39:30, 61:45)
Nejvíce bodů: Mareš 31, Nikolič 12, Slavík 9 - Šiška 20, Krakovič 10, Marič a Prášil po 7. Fauly: 32:22. Trestné hody: 19/13 - 38:25. trojky: 7:1. Doskoky: 30:27.

Kolín - Pardubice 70:64 (20:14, 34:37, 50:51)
Nejvíce bodů: Bryant 15, Ličartovský 12, Field 11 - Pandula 15, Kohout 14, Wall 13, Příhonský 10. Fauly: 18:19. Trestné hody: 15/11 - 9/6. Trojky: 5:2. Doskoky: 43:36.

Opava - Děčín 73:77 (23:21, 31:37, 48:60)
Nejvíce bodů: Gniadek a Klečka po 17, Bujnoch 14, Blažek 7 - Tucker 18, Jelínek 12, J. Houška 11, Stria 10. Fauly: 28:33. Trestné hody: 11/10 - 22/15. Trojky: 9:4. Doskoky: 28:33.

Prostějov - Ostrava 78:69 (20:19, 40:39, 52:53)
Nejvíce bodů: Slezák 21, Talley 13, Nečas 11 - Rohde 17, Muirhead 16, Dougherty 13. Fauly: 18:24. Trestné hody: 24/19 - 12/9. Trojky: 11:6. Doskoky: 35:28.