Rondo zářil při návratu do Bostonu, souboj nejlepších pro Golden State

Boston- Dlouholetá opora basketbalistů Celtics Rajon Rondo se po nedávné výměně do Dallasu zatím výkonnostně hledá, ale první zápas při návratu do Bostonu se mu vydařil. Ostře sledovaný rozehrávač pomohl Dallasu k vítězství 119:101 nad bývalými spoluhráči 29 body, přičemž jen v první čtvrtině jich dal patnáct.

Rajon Rondo
zdroj: ČTK/AP autor: Charles Krupa

Ronda přivítala zaplněná hala dlouhým potleskem a on svůj někdejší tým od začátku nešetřil. Po jeho přesné střelbě v úvodní čtvrtině Dallas odskočil o 14 bodů a na konci Rondo překonal pověst podprůměrného střelce z dálky, protože dal trojek pět a výrazně si zlepšil osobní rekord v NBA.

"Byl to hodně zvláštní den. Jsem hodně emocionálně, psychicky i fyzicky unavený, ale jsem moc rád, že to je za mnou," řekl Rondo, jenž přidal i šest asistencí a pět doskoků. Ke čtvrté výhře Mavericks za sebou přispěli i Monta Ellis 22 body a Dirk Nowitzki 17 body. (VIDEO)

V Oklahomě City podobně zazářil Kevin Duran. I když hrál teprve druhý zápas po zranění kotníku, skvěle střílel z pole a 34 body pomohl k výhře nad Washingtonem 109:102. V Charlotte uspěl Cleveland (91:87) i bez zraněného LeBrona Jamese zejména zásluhou Kevina Lovea s Kyriem Irvingem, již dali dohromady 50 bodů. (VIDEO)

V souboji vedoucích týmů obou konferencí zdolali Golden State jasně Toronto 125:106. Warriors začali zápas ostrostřelbou z dlouhé vzdálenosti a ujali se vedení, ale Raptors se udrželi v kontaktu a v poločase ztráceli jen pět bodů. Jenže druhou půli otevřeli domácí šňůrou 23:5 a bylo rozhodnuto. (VIDEO)

Ve vítězné sestavě si Stephen Curry zapsal 32 bodů a 12 asistencí, Klay Thompson dal bodů 20 a Draymond Green se dočkal prvního triple-doublu v kariéře za 16 bodů, 13 asistencí a 11 doskoků. Golden State si vylepšili domácí bilanci na 13-1, celkovou na 26 výher a pět porážek a dál vládnou celé lize. Naopak Raptors první příčku ve Východní konferenci přepustili Atlantě, která vyhrála v Utahu 98:92.

Výsledky:

Boston - Dallas 101:119, Charlotte - Cleveland 87:91, Golden State - Toronto 126:105, LA Lakers - Memphis 106:109, Milwaukee - Indiana 91:94, New Orleans - Houston 111:83, New York - Detroit 81:97, Oklahoma City - Washington 109:102, Orlando - Brooklyn 98:100, Utah - Atlanta 92:98, Phoenix - Philadelphia 112:96.