ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
EUROLIGA

Ani na posedmé se vítězství nedočkaly. Brno prohrálo i s Kayserisporem

Velikost textu:

Kayseri (Turecko) – Sedm zápasů, sedm proher. Takovou bilanci mají v Eurolize basketbalistky IMOSu Brno. Svěřenkyně trenéra Bobrovského neprolomily černou sérii ani na palubovce tureckého Kayserisporu, kterému podlehly 53:64. České hráčky dokázaly se soupeřem držet krok jen v prvním poločase, po kterém ztrácely šest bodů.

Michaela Stejskalová v brněnském dresu
Michaela Stejskalová v brněnském dresu

"Je to škoda, myslím, že jsme sehráli velmi slušné utkání, vzhledem k tomu, že nastoupily i naše dorostenky," uvedl trenér Jan Bobrovský v narážce na absenci tří hráček základní pětky. Kvůli zranění postrádal Michaelu Stejskalovou, která má natržený stehenní sval, Fridu Ailiovou a Katarinu Tetemondovou. 

Mladý brněnský kádr i bez nich dokázal favoritovi dlouho konkurovat. Především se dařilo bránit španělskou vicemistryni světa Lauru Nichollsovou a jen špatná úspěšnost střelby 28 procent brzdila hostující celek od toho, aby se dostal do vedení. "V případě, že bychom zlepšili střelbu na trestných hodech, mohlo utkání z naší strany vypadat ještě lépe," přidal Bobrovský. Jeho svěřenkyně proměnily pouze 4 z 12 trestných hodů. 

V úvodu druhého poločasu se sice Brnu podařilo snížit na rozdíl dvou bodů, Kayserispor ale odpověděl desetibodovou sérií a získal zpět vysoký náskok, který do konce zápasu pohodlně kontroloval.

Kayserispor - BK IMOS Brno 64:53 (15:12, 30:24, 51:39)

Nejvíce bodů: Sandersová 14, Atasová 10, Kaltsiduová 9 - Hindráková, Smithová a Fontenetteová po 11, Mainclová a Beránková po 6. Fauly: 19:16. Trestné hody: 15/11 - 12/4. Trojky: 5:7.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.