ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
MS ve florbale

Podhráský: Finové se zlepšili, jsou ale porazitelní

Velikost textu:

Göteborg - Čeští florbalisté postupují na mistrovství světa podle plánu a po vyřazení Dánska ve čtvrtfinále pro ně začíná boj o medaile. V semifinále narazí na Finsko, které si přáli více než domácí úřadující mistry světa Švédy. Obránce se zkušenostmi právě z Finska Michal Podhráský ale varuje před silou soupeře. Semifinále Česko - Finsko sledujte od 12:45 na ČT sport i našem webu.

Michal Podhráský v utkání s Dány
Michal Podhráský v utkání s Dány

"Historicky je lepší hrát proti Finům, ale oni udělali za poslední půlrok obrovský pokrok. Na Euro Floorball Tour hráli se Švédy vyrovnaně, takže je to nakonec jedno," tvrdí o příštím soupeři Podhráský, který v létě odešel z Tatranu Střešovice do TPS Turku. Ani s Finskem ale není bilance českého týmu nijak příznivá. Z celkových 32 zápasů vyhrál jen dva, tři skončily nerozhodně a ve 27 případech zvítězili Finové. 

 • "Samozřejmě jsou favoriti, statistiky vyznívají hrozně, ale tam se počítá i ta dávnější historie, kdy týmy opravdu nebyly vyrovnané. Teď tu máme pět kluků ze Švédska, já se také snažím ve Finsku nějak prorazit, kluci z české ligy jsou na vysoké úrovni. Já myslím, že je reálné je porazit," věří Podhráský.

Na mistrovství světa vsadili Finové na mix mladých a zkušených hráčů. "Mají tam mladé kluky jako Kailiala, kteří jsou v té finské lize jako vítr a dávají tři body na zápas. Zároveň tam jsou zkušení kluci, kteří v těch důležitých chvílích vědí, kdy podržet balónek, kdy se vrhnout do útoku. Myslím, že ten mix postavili výborně a bude to neskutečně těžký soupeř," prohlásil Podhráský.

"Jejich největší zbraní je pohyb na půlce, oni si neustále posouvají míček z první krátkými přihrávkami. Je těžké je na půlce chytat. Na to se musíme zaměřit, musíme je dostat pod tlak. Naši zbraní je, že máme jedny z nejlepších brejků na světě, a pokud se nám bude dařit sbírat míčky na naší půlce a rychle je posouvat na naše útočníky, tak to je může ztrestat. Je to nejdůležitější zápas toho šampionátu. Trenéři připraví video a pak už to bude jenom na nás na hřišti, jak ty detailní pokyny budeme plnit," prohlásil Podhráský.

V zápase se podle něho dá očekávat daleko tvrdší hra. "Ti hráči jsou na to zvyklí, hra je ve finské lize daleko tvrdší než v české. Myslím, že to bude jedna z jejich zbraní, že nám tu hru budou chtít otrávit, seřezat nás, kde to půjde, a pak se samozřejmě hraje hůř," navázal Podhráský.

Český florbal už porazil Finsko na diplomatickém poli při volbě pořadatele mistrovství světa v roce 2018 a český tým na to bude chtít navázat. "Bude to ale asi větší motivace pro ně, protože oni si to mistrovství světa nezahrajou doma," dodal Podhráský.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.