ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Nymburk prohrál s Tallinnem a ztrácí naději na play-off

Tallinn - Basketbalisté Nymburku prohráli ve VTB lize na hřišti Kalevu Tallinn 70:77, když nezvládli koncovku zápasu. Propásli tak šanci na venkovní výhru, která jim mohla pomoci v boji o play-off, naopak takto se estonský celek dostal před ně v tabulce na deváté místo, Nymburk klesl na 11. příčku.

Nymburku stále chyběl zraněný klíčový rozehrávač Darius Washington a na hře českého šampiona to bylo znát. Estonci zlobili zejména v útoku, ve druhé čtvrtině dokonce nastříleli 33 bodů a čtyři hráči se dostali přes 16 bodů.

Až ve druhé půli se Nymburk probral a začal umazávat soupeřův náskok, který narostl až na 14 bodů. Staral se o to zejména Chester Simmons, s 20 body nejlepší střelec hostů. Když pak v úvodních šesti minutách poslední čtvrtiny dovolil Nymburk domácím proměnit jedinou střelu z pole, dotáhl se na rozdíl jediného bodu 65:64.

Jenže v posledních pěti minutách zvlhl Nymburku střelecký prach. Ze hry dal už jen dva body, a to navíc až v poslední sekundě již za rozhodnutého stavu. Tallinn tak ukončil sérii tří porážek.

Utkání basketbalové VTB ligy:

Kalev Tallinn - Basketball Nymburk 77:70 (19:15, 52:41, 65:55)

Nejvíce bodů: Elegar 21, Arbet a Machado po 17, Freimanis 16 - Simmons 20, Hruban 10, Benda a Burns po 8. Fauly: 17:21. Trestné hody: 25/15 - 14/13. Trojky: 6:5. Doskoky: 44:33.