ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Nový tým i hala mají házenkářům Dukly dopomoci k titulu

Velikost textu:

Nejslavnější házenkářský klub Dukla Praha se po letech chystá opět zaútočit na český titul. Za minimální cíl této sezony pokládá postup do Play-off. Třicetinásobný vítěz domácí soutěže získal prvenství naposledy v roce 1995. K úspěchu by mělo přispět také přestěhování domácího prostředí do haly v pražských Podvinných mlýnech.

Házená
Házená

"Rádi bychom se posunuli dopředu. Zbavili jsme se finančních problémů a rádi bychom začali konečně konkurovat Karviné. Pevně věřím, že v příštím roce budeme hrát některý z evropských pohárů, a vůbec bychom se nebránili v roce 60. výročí vzniku klubu oslavit toto jubileum titulem," řekl na dnešní tiskové konferenci předseda klubu Vladislav Orság.

Domácí zápasy začínají házenkáři Dukly 21. září zápasem proti Jičínu. V minulosti často hrávali v mimopražských halách, nyní se však stěhují do nově zrekonstruovaného sportovního areálu. Změn se dočkala také práce s týmem. Oproti minulým rokům se tým spoléhá více na začlenění vlastních odchovanců. Nastolená strategie se podle všeho týmu vyplácí. O víkendu porazili právě moravského úřadujícího mistra.

"Většina kluků spolu hraje od patnácti let, cítím, že se zase začíná budovat klubový duch. Věřím, že postoupíme do finále," prozradil trenér Dukly Pavel Pauza. Příští rok oslaví házenkářský klub 60. jubileum svého založení. Hráči i realizační tým pevně věří, že oslavy výročí budou doprovázeny i ziskem mistrovského titulu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.