ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
MS BASKETBALISTEK

BLOG TOMÁŠE BUDKY: O "světě" rozhodne příští "Evropa"

Velikost textu:

Ankara – České basketbalistky hrály na velké akci – myšleno mistrovství Evropy, mistrovství světa nebo olympijské hry – podvanácté v řadě za sebou. To je opravdu vynikající výkon, který ukazuje dobrou dlouhodobou práci.

Tomáš Budka
Tomáš Budka

Momentálně ale převažuje zklamání z vyřazení v osmifinále světového šampionátu od Kanady. V tomto konkrétním zápase byly Kanaďanky jasně lepší, ale celkově vzato Češky určitě měly kvalitu na to, aby se mezi osm nejlepších dostaly. Nepovedlo se. Je to sport. Nedá se nic dělat.

V kontextu druhého místa z roku 2010 je současná devátá příčka samozřejmě neúspěch. Domnívám se ale, že situace není tak jednoduchá. Lubor Blažek chtěl využít šampionát k nabrání zkušeností některých mladých hráček, což se má projevit na mistrovství Evropy v příštím roce. Bude to pro Česko třináctá velká akce v řadě. Tou čtrnáctou by byly olympijské hry 2016. O ně se na příští "Evropě" bude hrát.

Ruku na srdce, na medaili to letos v Turecku nebylo, a jestli tým skončí devátý nebo třeba sedmý podle mě není až tak určující. A tak o úspěchu či neúspěchu letošního "světa" rozhodne až příští "Evropa". Snad po jejím skončení budou Češky živit naději na olympijské hry 2016.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.