ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Čeští volejbalisté vyhráli i v Makedonii a postoupili na ME

Velikost textu:

Skopje - Čeští volejbalisté zvládli baráž s Makedonií a zahrají si na mistrovství Evropy, které se v příštím roce uskuteční v Turecku. Svěřenci trenéra Zdeňka Haníka zvítězili v dnešní odvetě ve vyprodané šestitisícové hale ve Skopji 3:2, postup jim však zajistilo už vyrovnání na 1:1. V prvním zápasu totiž Češi v úterý ve Svitavách zvítězili hladce 3:0.

Volejbal
Volejbal

V bouřlivém prostředí dnes vyhrál domácí tým úvodní set poměrně výrazným rozdílem 25:17, ale naději na úspěch mu Češi rázně sebrali v druhém dějství. "První set zvládli Makedonci takticky velice dobře. My jsme potom prostřídali, hráči se dokázali vyrovnat s jejich tlakem na servisu a dělali méně chyb," řekl asistent trenéra Jan Svoboda. Více než dvouhodinový duel nakonec ve prospěch Čechů rozhodl až 36. míč v tie-breaku. 

Start na ME 2009 měla spolu s pořádajícím Tureckem jistou nejlepší šestice z předcházejícího šampionátu, tedy Španělsko, Rusko, Srbsko, Finsko, Německo a Itálie. Z jarní kvalifikace vedle českých přemožitelů ze Slovenska postoupily také Francie, Estonsko, Bulharsko, Nizozemsko a Řecko.

V dalších barážových duelech o víkendu uspěli vicemistři světa Poláci, kteří až na celkový poměr míčů vyřadili Belgii, a Slovinsko po dvou výhrách nad Portugalskem. Losování závěrečného turnaje je na programu 9. října v Izmiru. 

Výsledky:
 
Makedonie - Česko 2:3 (17, -20, 23, -16, -17) 
Rozhodčí: Locatelli, Bartolini (oba It.). Čas: 130 min. Diváci: 6000. První
zápas 0:3, postoupilo Česko. 

Sestava ČR: Ticháček, Pláteník, Veselý, J. Novotný, Popelka, Staněk, libero Kryštof - Konečný, Václavík, M. Novotný, Rak, Boula. 
     
Další barážové zápasy: 
Polsko - Belgie 2:3, první zápas 3:2, celkový poměr míčů 218:208, postoupilo Polsko, Portugalsko - Slovinsko 0:3, první zápas 0:3, postoupilo Slovinsko.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.