ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
ME V BASEBALLU

Češi Itálii podlehli 1:9

Velikost textu:
aktualizováno 19. 9. 2014 23:34

Brno - Po skvělém vítězství nad Francií dnes čeští baseballisté nastoupili ve druhém utkání finálové skupiny mistrovství Evropy v Brně proti neporažené Itálii. Češi si chtěli udržet medailové naděje, nakonec však prohráli osmibodovým rozdílem.

přehrát video
Sestřih baseballového utkání Česko - Itálie

Krok s favorizovaným soupeřem drželi čeští baseballisté jen v úvodních dvou směnách, po kterých prohrávali 0:1. Ve třetí si herně vyspělejší italský tým připsal pět bodů, kterými rozhodl o vítězství.

Domácí výběr sice vcelku pravidělně obsazoval mety, dlouho však nedokázal stáhnout metu na domácí běžce. O jediný bod Čechů se za stavu 0:7 po odpalu Matěje Hejmy zasloužil v páté směně úspěšným doběhem Martin Červenka. Své vítězství potvrdili Italové dalšími dvěma body v předposlední směně.

Trenér českých baseballistů Michael Griffin prostřídal po dvou innincích na nadhazovačském kopci kvarteto Jan Novák, Jakub Toufar, Marek Minařík a Radim Chroust. Bez porážky zůstali kromě Itálie jen finalisté posledního evropského šampionátu Nizozemci. Oba celky si v neděli od 15:00 hodin finále zopakují, ještě před ním se střetnou v sobotu v závěrečném zápase ve skupině. V posledním utkání turnaje narazí Češi v sobotu na Německo, které se krčí na chvostu tabulky skupiny.

Mistrovství Evropy v baseballu - play-off v Brně:

ČR - Itálie 1:9, Nizozemsko - Francie 14:5, Španělsko - Německo 4:3. 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.