ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
ME v baseballu

Baseballisté vysoko podlehli Španělsku, přesto postupují

Velikost textu:
aktualizováno 16. 9. 2014 18:38

Ostrava – Čeští baseballisté prohráli na domácím evropském šampionátu se Španělskem vysoko 2:9. O výsledku se rozhodlo v šesté směně, kdy favorizovaní Španělé pěti doběhy zlomili český odpor. Na postupu reprezentace ze třetího místa to nic nezměnilo, ale do finálové fáze, která začne ve čtvrtek v Brně, si domácí přenesou dvě porážky. Jejich dalšími soupeři budou tři nejlepší týmy ze skupiny v německém Řeznu: Obhájce titulu Itálie, Německo a Francie.

přehrát video
Sestřih utkání baseballového ME Česko - Španělsko

Španělům vyšel dokonale vstup do utkání. Hned v první směně se podařilo získat bod Angulovi díky homerunu. Ve druhé přidal soupeř další dva body, když těžil z výkonu důrazných pálkařů. "Měli jsme hru Španělů přečtenou a byli jsme na utkání po taktické stránce dobře připraveni, v začátku se mi ale nedařilo naplnit záměr a neudržel jsem španělské pálkaře. Postupně jsem změnil nadhozy a do páté směny Španělé nebodovali," uvedl Daniel Mráz, který vydržel na nadhazovacím kopci do šesté směny.

Český tým dvěma body po dobězích Petra Zymy a Matěje Hejmy snížil na rozdíl jediného bodu 2:3. Na zvrat ale nedošlo. V šesté směně rozhodli Španělé pěti body o výsledku. Angulo při plně obsazených metách přidal další homerun a navíc se při příhozu na metu zranil po srážce se soupeřem Martin Schneider, jenž byl s podezřením na zlomeninu žeber odvezen na vyšetření do nemocnice.

Na nadhazovacím kopci se v českém dresu vždy na jednu směnu vystřídali ještě Jan Novák, Jan Tomek a Jakub Toufar. Takticky dobře hrající Španělé už vítězství udrželi a triumf se jim bude započítávat ve finálové skupině.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.