ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
ME v baseballu

Čeští baseballisté porazili Řecko a zajistili si finálovou část

Velikost textu:
aktualizováno 15. 9. 2014 18:47

Ostrava - Čeští baseballisté porazili na mistrovství Evropy ve skupině v Ostravě Řecko 17:2, utkání skončilo už po šesté směně. Třetí výhrou na turnaji si čeští reprezentanti zajistili definitivně účast v šestičlenné finálové části v Brně, kam postoupí tři nejlepší týmy z Ostravy a tři ze skupiny hrané v německém Řeznu. Vzájemné výsledky ze skupin se započítávají do tabulky. Základní část ME uzavře český tým v úterý od 15:00 zápasem se Španělskem, sledovat jej můžete na programu ČT sport a našem webu.

Proti Řekům, kteří jsou v ostravské skupině bez vítězství poslední, splnili domácí baseballisté roli jednoznačného favorita. Kanadský trenér českého výběru Mike Griffin nasadil do hry zkušeného nadhazovače Petra Minaříka, který odehrál bez střídání celé utkání a povolil soupeři uhrát pouze dva body.

Řecká snaha úspěšně vzdorovat a udržet čisté konto vydržela jen v první směně. Ve druhém inningu se řecká obrana zcela rozsypala a po šesti inkasovaných bodech chybující protivník odpadl. Český tým si bez problémů došel k povinnému třetímu vítězství. Na pálce se nejvíce dařilo Martinu Schneiderovi, který si připsal čtyři úspěšné odpaly. Po třech odpalech měli Jakub Hajtmar a Matěj Hejma, kteří po dobězích i třikrát bodovali.

Výsledek úterního duelu se Španělskem, které rovněž postupuje, se už bude započítávat do tabulky finálové části. Pokud chtějí Češi myslet na avizovaný zisk medaile, tak po porážce s Nizozemskem potřebují v úterý zvítězit.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.