ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
ME V BASEBALLU

Český výběr si s Chorvatskem poradil bez problémů

Velikost textu:

Ostrava - Čeští baseballisté porazili ve svém třetím utkání na mistrovství Evropy ve skupině v Ostravě Chorvatsko vysoko 13:2. Zápas skončil už po osmé směně. Druhou výhrou se domácí tým výrazně přiblížil k postupu do finálové skupiny. V pondělí od 16:00 narazí na Řecko, které je bez vítězství poslední.

Český nadhazovač Jakub Toufar
Český nadhazovač Jakub Toufar

Hned v úvodu zápasu získal úvodní bod Jakub Hajtmar. Na další rozšíření bodové sbírky ale baseballisté čekali až do čtvrtého inningu, kdy se podařilo skórovat dalším Jakubům v českém týmu Sládkovi a Malíkovi. Dobrou defenzivní hrou podloženou výborným výkonem nadhazovače Marka Červenky nepustili Češi Chorvaty do hry.

První bod si soupeř připsal až v páté směně, ale v dohrávce český tým dalšími třemi doběhy dal zápasu jednoznačný charakter. A pěti body v osmé směně to potvrdil. V posledních dvou směnách se na nadhozu vystřídali Jan Novák a Radim Chroust. K vysokému vítězství přispěli třemi doběhy Matěj Hejma a Hajtmar.

Šlágrem pondělního programu ve skupině v Ostravě bude duel neporažených týmů Nizozemska a Španělska. Ve skupině v německém Řeznu zůstali bez porážky obhájci titulu Italové, kteří deklasovali Francii 12:2.

přehrát video
Sestřih utkání ČR - Chorvatsko
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.