ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
ME v baseballu

Baseballistům úvod vyšel. Rusko porazili 5:0

Velikost textu:

Ostrava - Čeští baseballisté porazili v úvodním utkání domácího mistrovství Evropy Rusko 5:0, když o svém vítězství v Ostravě rozhodli čtyřmi body v šesté směně. V dalším utkání se český tým střetne s favorizovaným Nizozemskem, které zahájilo skupinu B také jednoznačnou výhrou nad Chorvatskem 19:2. Utkání navíc skončilo už po páté směně.

přehrát video
Baseballistům úvod ME vyšel. Rusko porazili 5:0

Navzdory úspěšnosti na pálce se český tým v úvodních pěti směnách nedokázal proti dobré obraně Rusů bodově prosadit. Teprve v šesté směně protrhl do té doby bezchybnou ruskou defenzivu Hejma, který se dostal postupně na třetí metu a po Sládkově odpalu skóroval.

Další body přidali Sládek, Malík a Ondráček. Po tomto nezdaru vyměnil ruský tým nadhazovače, i tak v následující směně přidal Sládek po homerunu závěrečný pátý bod. Rusové se už v závěru na zvrat nezmohli. Bezchybný výkon odvedl nadhazovač Schneider, zápas uzavřel v posledním inningu Tomek. Ve druhé skupině v německém Řeznu se kvůli dešti odehrál pouze jeden zápas, v němž obhájci titulu Italové porazili Belgii 12:7.

Mistrovství Evropy v baseballu:

Skupina B v Ostravě: ČR - Rusko 5:0, Španělsko - Řecko 15:3, Nizozemsko - Chorvatsko 19:2 (ukončeno po 5. směně).

Skupina A v Řezně (Německo): Itálie - Belgie 12:7. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.