ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Na letošní Czech Open dorazí i Falun s hvězdným Enströmem

Velikost textu:

Praha - Nejkvalitnější obsazení v historii bude mít 22. ročník mezinárodního florbalového turnaje Zone Czech Open v Praze, který se hraje příští týden od čtvrtka do neděle. V elitní kategorii mužů se představí mistři soutěží všech čtyř zemí světové špičky - švédský Falun s loňským nejlepším florbalistou světa Rasmusem Enströmem, finský Happee Jyväskylä, švýcarský Wiler-Ersigen i české Vítkovice. Celkem se zúčastní 269 týmů z 21 zemí, což vyrovná loňský rekord v počtu účastníků.

Florbalové Czech Open
Florbalové Czech Open

"Elitní kategorie je mimořádně nabitá a kvalita je nad kvalitou Poháru mistrů evropských zemí," řekl ředitel turnaje Martin Vaculík. "Přilákat elitní týmy je samozřejmě složité, protože jim musíme vytvořit kvalitní podmínky, co se týká ubytování, stravy a dopravy. Ale rok od roku jsou jednání jednodušší, protože Czech Open je známou akcí a všichni si uvědomují, že podnik této kvality na světě není. Proto do Prahy rádi jezdí."

Zastoupení čítá také další tradiční účastníky turnaje ze Švédska - sedminásobného vítěze Pixbo Wallenstam s českým útočníkem Patrikem Dóžou a čtyřnásobného vítěze Dalen s triem tuzemských reprezentantů Milanem Tomašíkem, Martinem Tokošem a Patrikem Suchánkem. Ze země úřadujících mistrů světa se představí také druholigový FBC Lerum s bývalým reprezentantem Peterem Runnestigem.

přehrát video
Czech Open bude mít nejkvalitnější obsazení v historii

Ze Švýcarska dorazí vedle Wileru s útočníkem Danem Šebkem a asistentem trenéra Radkem Sikorou také Floorball Köniz s koučem Tomášem Trnavským a UHC Grünenmatt s brankářem Lukášem Bauerem, forvardem Janem Danišem a asistentem trenéra Tomášem Chrápkem. Elitní šestnáctku doplňuje vedle Vítkovic dalších sedm českých zástupců - pořádající Tatran Střešovice, Mladá Boleslav, Otrokovice, Chodov, Bulldogs Brno, Sparta a FbŠ Bohemians.

V elitní kategorii žen bude hrát osmička českých klubů - mistrovské Vítkovice, Herbadent SJM Praha 11, Chodov, FbŠ Bohemians, Liberec, Sokol Židenice, Elite Praha a Tatran Střešovice. Doplňuje je česká juniorská reprezentace, ženský národní tým Slovenska, švédské celky Pixbo Wallenstam, Umea, IBK Dalen, IBF Dalen, Skoghalls a švýcarský Bern Burgdorf.

Mužská kategorie je stejně jako loni rozdělená už do tří výkonnostních skupin, ženská do dvou a jednu má kategorie juniorů. Téměř 700 zápasů sehraje přes čtyři tisíce hráčů na 16 hřištích ve 13 halách. "Rozpočet je ve výši 3,5 miliónu korun," doplnil Vaculík.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.