ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Čtvrtá medaile necinkla. Kolocová a Sluková získaly v Haagu "bramboru"

Velikost textu:
aktualizováno 20. 7. 2014 13:58

Haag – Třikrát v sezoně na turnajích Světového okruhu vybojovaly medaili a na dosah měly další, avšak plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková na další cenný kov nedosáhly. V Haagu v souboji o bronz podlehly Brazilkám Julianě a Marii Antonelliové 13:21, 14:21 a obsadily čtvrté místo.

Markéta Sluková (vlevo) a Kristýna Kolocová
Markéta Sluková (vlevo) a Kristýna Kolocová

V repríze utkání o třetí místo z předchozího grandslamu v Gstaadu tentokrát české olympioničky na šesté nasazené Brazilky nestačily a na rozdíl od vyrovnané bitvy z minulého týdne prohrály tentokrát jasně za 35 minut.

Pátému páru z OH v Londýně dělal problémy především umístěný servis Antonelliové. "Umísťovala to dobře, na čáry. Ze začátku jsem se vůbec nedokázala dostat k míči. Podávala velice dobře a já jsem na to nebyla připravená," pochválila Kolocová soupeřku.

Také Sluková uznala, že měly Brazilky jasně navrch a český pár nedokázal najít zbraň, kterou by je zatlačil. "V podstatě nic se nedařilo a myslím, že skóre to dokazuje. Teď jsem z našeho výkonu zklamaná, ale byl to dobrý turnaj," řekla Sluková, jež spolu s Kolocovou za čtvrté místo inkasuje prémii 30 000 dolarů.

Maximem Kolocové se Slukovou ve vydařené sezoně je červnový triumf v Berlíně, kde vybojovaly historické turnajové vítězství na podniku nejvyšší kategorie. Před týdnem na něj navázaly bronzem z Gstaadu. Úspěšné léto odstartovaly premiérovým vítězstvím na Světovém okruhu na květnovém pražském turnaji kategorie Open.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie grandslam v Haagu:

Ženy:

o 3. místo: Juliana, Antonelliová (6-Braz.) – Kolocová, Sluková (3-ČR) 2:0 (13, 14).

Finále: Limaová, Fernanda (11-Braz.) – Holtwicková, Semmlerová (8-Něm.) 2:1 (16, -16, 12).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.