ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Volejbalisté prohráli v kvalifikaci ME s Ukrajinou 2:3

Velikost textu:

Madrid - Čeští volejbalisté utrpěli v kvalifikaci mistrovství Evropy první porážku. Na úvod druhého turnaje v Madridu získali bod za prohru s Ukrajinou 2:3 a stále jsou v čele skupiny D. V pátek se střetnou s Norskem.

Čeští volejbalisté při kvalifikaci o účast na ME
Čeští volejbalisté při kvalifikaci o účast na ME

První turnaj Češi minulý týden v Jablonci nad Nisou vyhráli a na jeho závěr porazili Ukrajinu 3:1. I v Madridu vstoupili do utkání dobře, ale vedení 11:5 v prvním setu neudrželi a prohráli 23:25. Další dva sety sice získali shodně 25:20, ale ve čtvrtém prohráli 21:25 a od stavu 3:3 dotahovali i v tie-breaku, o který přišli v poměru 13:15.

"Čekalo nás podle předpokladů těžké utkání a nedařilo se nám především na příjmu. Zhoršený příjem se nejvíce projevil ve čtvrtém setu, v kterém jsme dostali čtyři esa a ztrátu se nám již nepodařilo stáhnout. Ve vyrovnaném pátém setu se přiklonilo štěstí k ukrajinskému týmu," řekl trenér Zdeněk Šmejkal. 

V Jablonci čeští hráči zdolali Norsko a Španělsko shodně 3:0, a pokud je porazí za tři body (3:0 nebo 3:1) i v Madridu, přímý postup na šampionát, který se uskuteční příští rok v Bulharsku a Itálii, jim neunikne. Druhý celek skupiny D bude hrát baráž. Samostatný český tým na ME chyběl jen v roce 2007 v Rusku.

Skupina D v Madridu:

ČR - Ukrajina 2:3 (-23, 20, 20, -21, -13)

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.