Evropská a Konferenční liga UEFA

Nymburk se proti Svitavám trápil, o výhře rozhodl až v prodloužení

Praha – V nečekané drama se změnila dohrávka 11. kola NBL, v němž Svitavy hostily Nymburk. Domácí se superfavoritem dlouho drželi krok a utkání dotáhli až do prodloužení. V něm již však obhájce titulu a stále neporažený lídr soutěže kraloval a po výhře 93:88 prodloužil svoji sérii bez porážky na jednadvacet zápasů.

Loni v listopadu Nymburk doma deklasoval Svitavy 99:64, ale tentokrát měl nečekaně dlouho navrch soupeř. Ve druhé čtvrtině Svitavy vedly až o devět bodů. Na konci třetí části už favorit skóre otočil a udržoval si většinou mírný náskok. Dvě sekundy před koncem však Peterka třemi trestnými hody vyrovnal na 82:82 a Nymburk musel hájit neporazitelnost v prodloužení.

V nastavené pětiminutovce Svitavy bojovaly o nečekaný úspěch do stavu 88:88, v posledních dvou minutách už se jim ale nepovedlo skórovat.

Svitavy - Nymburk 88:93 po prodl. (19:13, 40:38, 56:60, 82:82)

Nejvíce bodů: Macela 20, Teplý 16, Jelínek 15, Peterka a Kornowski po 10 - Palyza 21, Mahalbašič 19, Rančík 13, Welsch 12, Hruban 10. Rozhodčí: Vyklický, Kurz, Baloun. Fauly: 24:21. Trestné hody: 15/12 - 23/16. Trojky: 12:9.