FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Pohárové čtvrtfinále mají úspěšně za sebou Trutnov i Hradec Králové

Trutnov - Hráčky Trutnova a Hradce Králové postoupily do semifinále Českého poháru, kde je čekají velké favoritky soutěže. Trutnovské basketbalistky ve čtvrtfinále porazily 87:51 VŠ Praha a čeká je brněnský IMOS, Hradec si poradil se Slovankou 75:49 a nyní narazí na USK Praha.

Hráčky BK Trutnov
zdroj: bktrutnov.cz

Trutnov nedal pražskému soupeři šanci a už v poločase vedl o 19 bodů, v poslední čtvrtině vzrostl rozdíl i na čtyřicet. Kateřina Hindráková se na výhře podílela 17 body.

Slovanka na poslední chvíli nahradila Slavii Praha, která se omluvila kvůli nedostatečnému počtu zdravých hráček. Hradci vzdorovala celý poločas, ale třetí čtvrtinu prohrála 8:25. Nejlepší střelkyní zápasu byla hradecká Tereza Kuthanová s 15 body včetně tří trojek.

Poražené týmy se utkají v sobotu o páté místo, poté budou následovat semifinálové duely.