ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

A znovu na Balkán. Čeští házenkáři v boji o MS narazí opět na Srbsko

Velikost textu:
aktualizováno 26. 1. 2014 15:01

Herning (Dánsko) – Jako by si byli souzení. Los play-off o postup na mistrovství světa v příštím roce, které se koná v Kataru, určil, že čeští házenkáři se utkají se Srbskem. Se stejným soupeřem už Češi svedli souboj o start na šampionátech v roce 2007, 2009 a 2011, přičemž uspěli jen jednou. Svěřenci Vladimíra Habera začnou dvojutkání venku 7., nebo 8. června. Odveta se uskuteční o týden později.

Česko - Srbsko
Česko - Srbsko

Na končícím evropském šampionátu v Dánsku Srbové stejně jako český celek neuspěli a obsadili nepostupové poslední místo v základní skupině. "Určitě je to jeden z těch těžších soupeřů, všechny státy bývalé Jugoslávie jsou hodně silné. Navíc pro ně bude motivací stejně jako pro nás, že vypadli na evropském šampionátu v základní skupině. Budou se chtít rehabilitovat," řekl kouč Haber.

Srbsko, vicemistr Evropy ze šampionátu v roce 2012 na domácí půdě, je pro český celek častým soupeřem. Naposledy se oba týmy utkaly na začátku listopadu ve dvou přípravných zápasech před končícím evropským šampionátem v Dánsku a Češi uhráli jedno vítězství a jednu remízu. "Za nás nehrál Filip Jícha, jim zase scházel Marko Vujin, dva spoluhráči z Kielu. Takže v plné sestavě by to teoreticky mělo být stejné," podotkl Haber.

Naopak předloni oba přípravné zápasy se Srby prohráli a proti balkánskému soupeři jim nevyšly ani dvě baráže o start na mistrovství světa v letech 2009 a 2011. Při druhém neúspěšném play-off českému týmu scházel k postupu jediný gól. V roce 2006 národní celek souboj se Srbskem, tehdy ještě hrajícím společně s Černou Horou, zvládl a na MS 2007 se probojoval. "Za částečnou výhodu se dá považovat, že hrajeme jako první venku. I když to je někdy zrádné. Každopádně myslím, že se dá očekávat velmi vyrovnaný boj," doplnil Haber.

Srbové se mohou pyšnit šesti cennými kovy z mistrovství světa včetně zlata z roku 1986, všechny medaile však získali ještě pod hlavičkou tehdejší Jugoslávie.

Šampionát v Kataru se bude hrát od 17. ledna do 1. února příštího roku a už jistou účast mají obhájce titulu Španělsko, další semifinalisté z Eura Dánsko, Chorvatsko a Francie, trojice afrických celků Egypt, Tunisko, Alžírsko a pořadatelská země Katar. Češi naposledy startovali na mistrovství světa v roce 2007, v poslední baráži neuspěli proti Rusům.

Dvojice pro play-off:

Srbsko - ČR, Maďarsko - Slovinsko, Rumunsko - Švédsko, Polsko - Německo, Řecko - Makedonie, Rusko - Litva, Bosna a Hercegovina - Island, Rakousko - Norsko, Černá Hora - Bělorusko.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.