MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Nymburk venku nestačil na Zhořelec, postup se vzdaluje

Zhořelec (Polsko) - Prohra Nymburku ve Zhořelci 94:103 znamená komplikace v boji o postup do play-off VTB ligy. Basketbalisté jsou totiž nyní dvě vítězství za špičkou své skupiny A, Zhořelec má navíc lepší bilanci ze vzájemných zápasů - v prvním duelu prohrál jen o čtyři body.

Od začátku utkání se hrálo hodně ofenzivně, na straně Nymburku se o to staral zejména Chester Simmons, který dal dvacet z úvodních 29 bodů hostů. Nymburku se povedlo utéct až o osm bodů, ale Zhořelec začal lépe bránit Simmonse a ještě před poločasem získal vedení. Do druhé půle navíc hosté vstoupili špatně, neproměnili několik střel zblízka. Zhořelec toho využil a odskočil až o 12 bodů.

Čeští mistři se ale nevzdali a v poslední čtvrtině ještě zabojovali. Staral se o to zejména Radoslav Rančík, který se do té doby spíše trápil, ale 11 body v poslední desetiminutovce pomohl snížit na pouhé dva body. Ještě minutu a půl před koncem byl stav 92:90, pak ale dal pět bodů v řadě domácí Taylor a rozhodl.

Na straně Zhořelce dalo hned pět hráčů více než 15 bodů, Nymburk táhl s 28 body Simmons.

VTB liga basketbalistů - skupina A:

Túrow Zhořelec - ČEZ Basketball Nymburk 103:94 (25:27, 53:51, 77:68)

Nejvíce bodů: Wisniewski 24, Kulig 20, Taylor 19, Prince 17 - Simmons 28, Rančík 17, Page 14, Mahalbašič 12. Fauly: 21:23. Trestné hody: 22/18 - 13/11. Trojky: 9:11.