ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Házenkáři po úspěšném turnaji v Maďarsku: Nechceme to přeceňovat

Velikost textu:

Praha – Ve velice dobré náladě se vrátili čeští házenkáři z turnaje v Maďarsku, který pro ně byl zároveň přípravou na blížící se mistrovství světa v Dánsku. V těžké konkurenci účastníků evropského šampionátu si připsali dvě výhry a jednu prohru, přičemž porazili i velice silné domácí Maďarsko. Přesto nechtějí dělat z úspěšného podniku unáhlené závěry.

Čeští házenkáři
Čeští házenkáři

Kromě těsné výhry nad Maďarskem zdolali čeští házenkáři i Bělorusko. Jedinou prohru zaznamenali v zápase s Polskem, proti němuž se Čechům tradičně nedaří. Prohráli již pošesté v řadě.

Trenér české reprezentace Jaroslav Hudeček přesto krotí euforii, protože hlavní událost teprve přijde. "Výsledky nebyly špatné, ale nechtěli jsme jít za každou cenu za vítězstvím a unavit některé hráče, ale spíše ověřit si stávající formu týmu. Proto jsme prostřídali v průběhu turnaje všechny hráče a rozložili jsme tak citlivě zatížení na celý kádr," řekl Hudeček po příletu do Prahy.

Stejný názor jako on sdílí i levá spojka reprezentace Pavel Horák. "Já bych z toho turnaje nedělal nějaké závěry, protože je to pořád jenom příprava," dodal.

Na evropský šampionát by měl český tým odcestovat ve stejném složení šestnácti hráčů, v jakém hrál v Maďarsku, ke konci příštího týdne. První utkání sehrají Češi v Dánsku 12. ledna, kdy nastoupí proti Rakousku.

přehrát video
Čeští házenkáři se vrátili z úspěšného turnaje v Maďarsku
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.