Volejbalový magazín

Hráči San Antonia a Portlandu prodloužili v NBA vítěznou šňůru

New York – Jedenáctého vítězství v řadě se dočkali basketbalisté San Antonia a Portlandu. Spurs, lídr Západní konference, zdolali doma New Orleans 112:93, Blazers si zase poradili s New Yorkem, nad nímž vyhráli 102:91. V dresu Miami řádil LeBron James, jenž byl hlavním strůjcem vítězství obhájce titulu nad Phoenixem 107:92.

Tony Parker ze San Antonia v zápase s New Orleans
zdroj: ČTK/AP autor: Eric Gay

San Antonio rozhodlo zápas ve druhé čtvrtině, kterou Spurs vyhráli 30:16. Sedmnáctibodový poločasový náskok po změně stran ještě vzrostl. Domácí Manu Ginobili za 19 minut na hřišti nasbíral 16 bodů a šest asistencí.

Portland vedl nad New Yorkem o 16 bodů už po první čtvrtině. Knicks se ve zbytku utkání nedokázali přiblížit na menší než sedmibodový rozdíl a prohráli pošesté za sebou. Nepomohlo jim ani 34 bodů a 15 doskoků Carmela Anthonyho.

Nejlepší tým Východní konference Indiana porazil Minnesotu 98:84. Pacers ještě ve třetí čtvrtině prohrávali, ale posledních patnáct minut vyhráli 33:18. Hrdinou zápasu byl rozehrávač George Hill s 26 body.

"Skvělá vzpruha od chlapíka, na něhož každý zapomíná, když se mluví o našem týmu. Ale George Hill, to je jeden z nejlepších rozehrávačů a je schopen explodovat. Tak jako dnes," vyzdvihl svého svěřence trenér Indiany Frank Vogel. Minnesotu vedl s 20 body a 17 doskoky Kevin Love.

LeBron James pomohl 35 body Miami k výhře nad Phoenixem 107:92. Skvělý výkon podal i Dwyane Wade, jenž si připsal 22 bodů a 12 asistencí. Miami už potřinácté v sezoně pokořilo stobodovou hranici a zvítězilo posedmé v řadě.

Poprvé od roku 2010 ztratili hráči Memphisu tři domácí utkání za sebou. Grizzlies přitom ještě před poslední částí vedli nad Houstonem o osm bodů, ale z vítězství 93:86 se nakonec radovali Rockets.

NBA:

Charlotte - Boston 86:96, Dallas - Denver 96:110, Detroit - Milwaukee 113:94, Indiana - Minnesota 98:84, Memphis - Houston 86:93, Miami - Phoenix 107:92, Portland - New York 102:91, San Antonio - New Orleans 112:93, Utah - Chicago 89:83 po prodl.