ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Čeští basketbalisté porazili německou rezervu o 10 bodů

Velikost textu:

Chomutov - Čeští basketbalisté porazili v prvním přípravném zápasu před kvalifikací na mistrovství Evropy B tým Německa 80:70 zásluhou zlepšeného výkonu od druhé čtvrtiny. Odveta se hraje v sobotu opět v Chomutově. Národní tým po soustředění v Krkonoších prohrál úvodní čtvrtinu o jeden bod, když nedokázal ubránit německého střelce Grünheida.

Basketbalový koš
Basketbalový koš

Ve druhé desetiminutovce začali reprezentanti agresivněji bránit a střelecky se prosazoval pivot Starosta. Po přestávce získali Češi osmnáctibodové vedení, které soupeř stáhl na polovinu. Zlepšenou spoluprací pivotů a křídel v závěrečné desetiminutovce Češi opět bodově odskočili, ale snaživý soupeř v závěru korigoval skóre.

Český tým vstoupil do zápasu se základní pětkou Vrubl, Welsch, Sokolovský, Benda a Nečas. Do druhé desetiminutovky poslal trenér Michal Ježdík Hubálka, Starostu, Kotase, Krause a Tomáše Tótha, který se krátce před poločasem zranil. Šanci v zápase dostali ještě Pospíšil a Slezák. Pro drobná zranění odpočívali Prášil, Jakub Houška a Votroubek. Sobotní utkání se hraje od 14 hodin.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.