ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
Pohár mistryň

Eagles deklasovaly Zvezdu, pak nestačily na Casettu

Velikost textu:
aktualizováno 22. 8. 2013 19:32

Praha - Softbalistky Eagles Praha si na domácím Poháru mistryň evropských zemí připsaly první porážku. V závěrečném utkání ve skupině podlehly ve středu obhájkyním loňského vítězství, nizozemským Sparks 1:5. Za postupem mezi nejlepší čtyři týmy však vkročily vítězně. V prvním utkání čtvrtfinálové skupiny porazily ruskou Zvezdu 5:2. Pak ovšem klopýtly, když nestačily na silnou Casettu. Stačilo jedno zaváhání domácích a utkání nakonec skončilo 2:1 pro Italky.

přehrát video
Eagles na favorizované Sparks nestačily

Eagles už před zápasem věděly, že porazit Sparks by se rovnalo malému zázraku. Plně profesionální tým prošpikovaný hráčkami nizozemské reprezentace zatím vyhrál všechny zápasy s nulou a potvrzoval roli favorita celého turnaje.

Do vedení 3:0 se dostal hned po první směně. Ve třetí směně český tým dokázal alespoň snížit, když doběhla Rakušanka Laknerová. I tak ale nakonec Sparks zvítězily 5:1, poražené Eagles postoupily do čtvrtfinálové skupiny ze druhého místa.

Eagles si poradily se Zvezdou

Proti Zvezdě se Eagles chtěly vrátit do vítězné nálady. Ve třetí směně se po doběhu Loren Lupinetiové dostaly do vedení, ale Rusky hned vzápětí v dohrávce srovnaly. Vyrovnaný stav vydržel až do konce sedmé směny, a tak se šlo do tie-breaku. V něm začínají běžci už v postavení na první metě, tak aby měli větší šanci skórovat.

A to se nakonec Eagles povedlo v deváté směně. Opět u toho byla Lupinetiová, když po jejím odpalu doběhly Lacknerová a Insová. Eagles už si pohlídaly vítězství 5:2 a výrazně se příbližily postupu mezi nejlepší čtyřku.

přehrát video
Eagles se utkaly se Zvezdou a Casettou

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.